Anakartın anormal sıcaklık değeri

• Konuyu başlatan demo11
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 643

demo11

Hectopat
Daha fazla  
Resimde de gözüküyor, anakartım boşta 86 derece ve CPU diyot da 84 derece. Sorun nerede, hangi parçamda sıkıntı var, ne yapmalıyım?

sfsdfsfsdfs.png

Bakayım ama AIDA64'ün yanılacağını sanmıyorum. BIOS güncellemesiyle düzelebilir mi ? Hiçbir bilgim olmadan soruyorum.

Kasanız küçük ise hava akışı yavaş olabilir. Bu yüzden ısınma sorunu oluşur. Ya da kasanız büyük ise fan takviyesi yapabilirsiniz, fanların iyi olduguna inaniyorsan kasanızın kapağını açıp test ediniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakayım ama AIDA64'ün yanılacağını sanmıyorum. BIOS güncellemesiyle düzelebilir mi ? Hiçbir bilgim olmadan soruyorum.
Sensörler de hatalı olabilir. Programlar tam olarak yansıtmayabilir. Anakartınız nedir, eski ise güney ve kuzey köprücükleri genelde ısı yaratır. İşlemci ısınız bu durumu etkiliyor.

Anakartim: MSI 760GM-P23
Zaten işlemci sıcaklığına çözüm bulmaya çalışırken farkettim anakart sıcaklığını hiçbir anlam veremedim. Buda biostan işlemci sıcaklığı.IMG_20200304_232957.jpg
IMG_20200304_232957.jpg

Bu anakarti bende kullandim bu anakart sensör hatasi veriyor bir an önce elden cikartin benim işlemcim isinmadigi halde fx6300 kullaniyordum o zamanlar işlemci sıcaklığı 200 küsur derece gösterip frekansı düşünüyordu oyunlarda bariz performans düşüklüğü yaşıyordum problem anakarttan 970 serisi anakarta geçin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı