Anakartın Oyun Performansına Etkisi

Her şey güzel hoşta 1080 için anakartından ödün verirsin normal pek etkisi olmasa da tamamen etkisiz denilemez performansa neyse, GTX 1080 aldın o ekran kartının gerçek gücünü ortaya koyacak monitörü almadıktan sonra sistemdeki ekran için diğer parçalardan feragat etmenle kalacaksın. Herkes benim sistemi mi eleştiriyor o sisteme o ekran kartını neden aldın diyorlar neden onlardan kısıp ekran kartına yüklenmedin diyor, bu biraz aslında insanın gerçekçi olmasıyla ilgili sistemi ne için istiyorsun ve ihtiyacın olan ne? Benim ihtiyacım olan OC, Render ve belli başlı oyunlarda kasmadan oyun oynamak, o yüzden 1080 alırken en az diyorum çünkü kartın gücünün farkındayız hepimiz en az 144Hz 2K bir monitöre ihtiyacımız var ve bunun maliyeti ekran kartı kartı hariç tüm sistemin 2 2.5 katı civarında sizce cidden bu dengeli bir sistem mi ve profesyonel bir oyuncuya bile fazla gelecek bir ekran kartı gücü bizim klasik ev kullanıcıları için fazla değil mi ayrıca kart kaçmıyor ki 1 sene sonra gücü de azalmayacak :D al güzel bir sistem koy 1-2 sene idare edecek bir ekran kartı ardından sapla 1080 i olur sana canavar. Şimdi ben imzam da ki sisteme 1080 alsam gücünü hissedemem çünkü monitör almam lazım, monitör alsam ekran kartım ekranı tam verimli kullanamaz her türlü çıkmaza giriyor bence en dengeli sistem ihtiyaçlarını karşılayabilen sistemdir. İsteklere göre değil ihtiyaca göre sistem toplamalıyız.

Benim anlamadığım şu an çıkacak olan piyasanın en güçlü tek gpu lu oyuncu kartını siz piyasanın en ucuz anakartına mı takmak istiyorsunuz? Gtx 1080 ağlar be :ROFL:

Anakartın doğrudan fps ye etkisi yok ama sağladığı yazılım ve donanım gerçeği var. Örneğin gaming bir anakartta Gigabit ethernet portu daha az ping için , Geliştirilmiş ses kartı turnuva oyunlarında daha iyi bir ses alabilmek için ve elektrik kesıntılerıne karsı bir çok koruması var. Tavsiyem öyle güçlü bir ekran kartında giriş seviyesi anakart kullanmaman. En azından B150m Bazooka olması gerekir.

Anakartın doğrudan fps ye etkisi yok ama sağladığı yazılım ve donanım gerçeği var. Örneğin gaming bir anakartta Gigabit ethernet portu daha az ping için , Geliştirilmiş ses kartı turnuva oyunlarında daha iyi bir ses alabilmek için ve elektrik kesıntılerıne karsı bir çok koruması var. Tavsiyem öyle güçlü bir ekran kartında giriş seviyesi anakart kullanmaman. En azından B150m Bazooka olması gerekir.
Bakalim kardesim butce kurtarirsa neden olmasin.

Elektrik olayina bende uyuz oluyorum kaliteli ve ucuz bir ups varmi acaba.

Simdi ocli sistem alsam fiat artiyor ve ekran karti 1070 oluyor.

Şu açıdan olur multiplayer oyunlarda gaming anakartın üzerinde gaming lan olucağı için daha hızlı bir internet bağlantısı daha düşük ping daha düşük seviyede lag olur diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı