Anakartın pini yamulunca işlemci ısınır mı?

TehSparrow

Hectopat
Sanırım anakarttaki işlemci pini yamuldu. PC'yi açtığımda hiç bip sesi gelmiyor RAM'leri çıkardım taktım anakart her şeyi söktüm geri taktım statiklenme gitsin diye her şeyi yaptım fakat sonuç aynı. En büyük ihtimal pinin yamulması fakat işlemciyi takınca PC'yi açtığım zaman ısınıyor. Pin yamulsa bile işlemci ısınır mı?

Hocam ısınma ile pin yamulmasının veya RAM'lerin alakası yok. Sorun fan ve termal macunda olmalı. En son ne zaman yenilediniz termal macunu.

Termal macun yenilemek ve fanı temizlemek için açtım kasayı. Taktığımda dediğim gibi ne bip sesi geldi ne de görüntü geldi. Hatta bazen PC kendi kendine kapanıp yeniden açılıyor.

Termal macun yenilemek ve fanı temizlemek için açtım kasayı. Taktığımda dediğim gibi ne bip sesi geldi ne de görüntü geldi. Hatta bazen PC kendi kendine kapanıp yeniden açılıyor.

O zaman sorun ısınma değil hocam. Çok büyük ihtimalle dediğiniz gibi pin yamulmuş herhalde. @osmanuzn16 ustamın dediği gibi bir bilgisayarcıya gidin yapsın pini.

Hocam ısınma ile pin yamulmasının veya RAM'lerin alakası yok. Sorun fan ve termal macunda olmalı. En son ne zaman yenilediniz termal macunu.

Benim anlatmak istediğim şey pin yamulmuş mu? Bilerek şimdi çıkardım fanı. Yani pin yamuk olsa da olmasa da ısınır mı? Isınması yamuk olmadığı anlamına mı gelir vs.

Benim anlatmak istediğim şey pin yamulmuş mu? Bilerek şimdi çıkardım fanı. Yani pin yamuk olsa da olmasa da ısınır mı? Isınması yamuk olmadığı anlamına mı gelir vs.

Isınma ile pinin alakası olmaz hocam. Pinin yamukluğu bilgisayarınızın açılmamasına neden olabilir o yüzden pinin yamulmuş olmasına ihtimal veriyoruz. Isınma ise ya kasanın içi güzel hava almıyordur, ya işlemcinin fanında arıza vardır ya da termal macunu değiştirme vakti gelmiştir.

Geri
Yukarı