Anakartın vidası yalama yaptı

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Kasamı değiştireceğim için anakartımı vs söktüm.
Fakat anakartın bir vidası yalama yapmış sanırım, vidayı döndürüyorum tak tak sesler çıkıyor ama vida bir türlü gelmiyor.

Mahsur kaldım arkadaşlar, yardımınızı
bekliyorum :)

7396A39F-5334-45BD-8067-FACC15CF5988.jpeg

Muhtemelen yani benim aklıma gelen anakart yükseltici yalama olmuş sanırım eğer öyleyse arkadaşın dediği gibi yapabilirsin. Anakart yükseltici vidayı göremiyorsan eğer tatlı şekilde vidanın olduğu yerden bastır ve vidayı sıkma yönüne çevir. AZ BASTIR. :) Vida diğer taraftan göründükten sonra oradan pense yardımıyla sıkıca tut sonra da siyah olan (şuan bizim gördüğümüz) vidayı sökebilirsin.

Diğer taraftaki kapağı açıp bak bakalım vidanın yuvası boşa mı çıkmış. Eğer öyleyse penseyle tutup sökmeyi dene. :)
Açtım da o taraf görünmüyor sanırım hocam bu işlerde pek bilgim yok.

Demirler olduğu için anakartı göremiyorum arkadan.
Muhtemelen yani benim aklıma gelen anakart yükseltici yalama olmuş sanırım eğer öyleyse arkadaşın dediği gibi yapabilirsin. Anakart yükseltici vidayı göremiyorsan eğer tatlı şekilde vidanın olduğu yerden bastır ve vidayı sıkma yönüne çevir. AZ BASTIR. :) Vida diğer taraftan göründükten sonra oradan pense yardımıyla sıkıca tut sonra da siyah olan (şuan bizim gördüğümüz) vidayı sökebilirsin.
Yan kapakta demir olduğu için göremiyorum, sökebilirsem o demiri deneyeceğim hocam.

Muhtemelen kasa ve anakart arasında bulunan yükseltme vidası ile birlikte dönüyordur.
11709.jpg
Fakat anakart girişlerinin bulunduğu bölüm (klavye,mouse,usb,VGA, vs vs) müsade etmediği için çıkmıyor yada zorluyordur diye tahmin ediyorum.

Anakartı görmeyeceksin zaten. Oradaki anakartta gösterdiğin vidanın olduğu yerde bi' delik olması lazım (demirler var dediğin kısım.) Orada bir vida görüyorsan onu penseyle tut siyah vidayı sök.

Muhtemelen kasa ve anakart arasında bulunan yükseltme vidası ile birlikte dönüyordur.
Eki Görüntüle 354571
Fakat anakart girişlerinin bulunduğu bölüm (klavye,mouse,usb,VGA, vs vs) müsade etmediği için çıkmıyor yada zorluyordur d,ye tahmin ediyorum.
Aynen öyle hocam gözükmüyor vida arkadan elleyebiliyorum fakat bir pense girmez sanıyorum.
Anakartı görmeyeceksin zaten. Oradaki anakartta gösterdiğin vidanın olduğu yerde bi' delik olması lazım (demirler var dediğin kısım.) Orada bir vida görüyorsan onu penseyle tut siyah vidayı sök.
Vidaya dokunabiliyorum fakat penseyle tutulacak gibi değil pense girmez gibi oraya.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı