Ekran kartima su döküldü ve oksitlenme var

EgeGulce

Femtopat
Merhaba arkadaslar, bugun cok kotu bir olay yasadim. Bir panikle masadan kalktim ve bardagin icindeki su kasanin ust fanindan ekran kartina dokuldu. Dokulen suyun 2-3 damla oldugunu dusunuyorum. O zamandan beri ekran karti calismadi ve 7-8 saat once fisten cikardim şu an bekletiyorum. Fon makinesi vesaire ile de kuruladim. Fakat yatmadan once ekran kartinda olusan, cogunlugun 'oksitlenme' olarak hitap ettigi bir yeri fark ettim. Fotografi asagiya koyacağım. Herhangi bir cozumunuz var mi? Geri mi gondermeliyim, sadece bekletsem yeter mi? Yoksa bilgisayar servisine mi gitmem lazim? Cevap verirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• 31D7FE02-1D3E-4319-8FD5-21F5540B4141.jpeg
    31D7FE02-1D3E-4319-8FD5-21F5540B4141.jpeg
    162,5 KB · Görüntüleme: 417
Küçük bi fırçayı tinere batırıp nazik bi şekilde temizleyebilirsin.
Tiner, devreyi bozma ihtimali çok fazla. Pek çok kişiden, bu işin içinden kişilere sordum ve hiç biri tiner ile temizlemeyi tavsiye etmedi. Özellikle PCB'nin boyasını sökecektir kesinlikle. Devreye de zarar verebilir.

Temizleme işlemi için farklı spreyler var. Kalıntı bırakmıyor. Belki onlar. Aynısı benim başıma geldi. Oradan biliyorum.
Şimdi düzeldi bu sabah. Fakat oksitlenme geçmemişti. Kesinlikle azaldı fakat hala izleri vardı. Şuan bilgisayarı açtım ve üstünden çalışıyorum. Herhangi bir arıza olmaz değil mi? Ekran kartımı böyle çalıştırdığım için.
Tekrar fotoğraf atar mısın?

Geri
Yukarı