Ekran kartima su döküldü ve oksitlenme var

EgeGulce

Femtopat
Merhaba arkadaslar, bugun cok kotu bir olay yasadim. Bir panikle masadan kalktim ve bardagin icindeki su kasanin ust fanindan ekran kartina dokuldu. Dokulen suyun 2-3 damla oldugunu dusunuyorum. O zamandan beri ekran karti calismadi ve 7-8 saat once fisten cikardim şu an bekletiyorum. Fon makinesi vesaire ile de kuruladim. Fakat yatmadan once ekran kartinda olusan, cogunlugun 'oksitlenme' olarak hitap ettigi bir yeri fark ettim. Fotografi asagiya koyacağım. Herhangi bir cozumunuz var mi? Geri mi gondermeliyim, sadece bekletsem yeter mi? Yoksa bilgisayar servisine mi gitmem lazim? Cevap verirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• 31D7FE02-1D3E-4319-8FD5-21F5540B4141.jpeg
    31D7FE02-1D3E-4319-8FD5-21F5540B4141.jpeg
    162,5 KB · Görüntüleme: 422
Selilozik tiner ya da saf alkol ile ve bir diş fırçası yardımıyla temizleyebilirsiniz.
İnternette bunun işe yaradığını söyleyenler var, ancak bilmiyorum.

Suan yumusak bir fircayla tiner surdum oksitlenen bolgeye. Bekletiyorum. Sabah uyaninca bakalim ne oluyo... Yardimlariniz icin tesekkurler, elimden geleni yaptim artik yapicak bir sey yok
Oldu arkadaşlar, şuan bilgisayarımdan yazıyorum. Teşekkürler yardımı dokunanlara.

Son düzenleme:
Suan yumusak bir fircayla tiner surdum oksitlenen bolgeye. Bekletiyorum. Sabah uyaninca bakalim ne oluyo... Yardimlariniz icin tesekkurler, elimden geleni yaptim artik yapicak bir sey yok
Oldu arkadaşlar, şuan bilgisayarımdan yazıyorum. Teşekkürler yardımı dokunanlara.
Geçmiş olsun hocam. Ekran kartınız neydi bu arada?

Kartı tamamen sökün ardından yumuşak bir diş fırçasını tinere veya saf alkole batırın ardından çok bastırmadan temizlemeye başlayın bırakın 1 2 gün kurusun kart (gereksiz bir işlem ancak ne olur ne olmaz) İyice temizlendiğinden emin olduğunuzda ekran kartını takıp çalıştırmayı deneyin.
Çok yumuşakta olmasın çok sertte olmasın küçük devre biri alır götürürsünüz 😀

Kartı tamamen sökün ardından yumuşak bir diş fırçasını tinere veya saf alkole batırın ardından çok bastırmadan temizlemeye başlayın bırakın 1 2 gün kurusun kart (gereksiz bir işlem ancak ne olur ne olmaz) İyice temizlendiğinden emin olduğunuzda ekran kartını takıp çalıştırmayı deneyin.
Çok yumuşakta olmasın çok sertte olmasın küçük devre biri alır götürürsünüz 😀
Şimdi düzeldi bu sabah. Fakat oksitlenme geçmemişti. Kesinlikle azaldı fakat hala izleri vardı. Şuan bilgisayarı açtım ve üstünden çalışıyorum. Herhangi bir arıza olmaz değil mi? Ekran kartımı böyle çalıştırdığım için.

Şimdi düzeldi bu sabah. Fakat oksitlenme geçmemişti. Kesinlikle azaldı fakat hala izleri vardı. Şuan bilgisayarı açtım ve üstünden çalışıyorum. Herhangi bir arıza olmaz değil mi? Ekran kartımı böyle çalıştırdığım için.
Sorun olacağını sanmıyorum. Yine de bu gece tekrar aynı işlemi yapıp bırakın.

Şimdi düzeldi bu sabah. Fakat oksitlenme geçmemişti. Kesinlikle azaldı fakat hala izleri vardı. Şu an bilgisayarı açtım ve üstünden çalışıyorum. Herhangi bir arıza olmaz değil mi? Ekran kartımı böyle çalıştırdığım için.

Eğer oksitlenme aşırı derece az ise çok fazla promlen çıkartmaz ancak iki giriş arsına yayık bir şekilde oksit yaptıysa sorunlar çıkar. Bu gece aynı şekilde iyi bir şekilde tiner ile temizleyin yarın sabah bakın ya da fotoğraf atın bakalım ne kadar kalmış.

Geri
Yukarı