Ekran kartima su döküldü ve oksitlenme var

EgeGulce

Femtopat
Merhaba arkadaslar, bugun cok kotu bir olay yasadim. Bir panikle masadan kalktim ve bardagin icindeki su kasanin ust fanindan ekran kartina dokuldu. Dokulen suyun 2-3 damla oldugunu dusunuyorum. O zamandan beri ekran karti calismadi ve 7-8 saat once fisten cikardim şu an bekletiyorum. Fon makinesi vesaire ile de kuruladim. Fakat yatmadan once ekran kartinda olusan, cogunlugun 'oksitlenme' olarak hitap ettigi bir yeri fark ettim. Fotografi asagiya koyacağım. Herhangi bir cozumunuz var mi? Geri mi gondermeliyim, sadece bekletsem yeter mi? Yoksa bilgisayar servisine mi gitmem lazim? Cevap verirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• 31D7FE02-1D3E-4319-8FD5-21F5540B4141.jpeg
    31D7FE02-1D3E-4319-8FD5-21F5540B4141.jpeg
    162,5 KB · Görüntüleme: 422
Garantisi devam ediyorsa verin. MSI GAMING X 1650, 1650 Super serisine benziyor. Ve çok pahalı kartlar. Şansınızı deneyin bilmiyorsanız ellemeyin daha kötü sonuçlar doğurabilirsiniz.

Geçmiş olsun hocam. Yukarıdaki arkadaşların dediklerini bir deneyin, eğer çalışmazsa Garantiye gönderirsiniz onlar tamir eder endişelenmeyin.

Dediğim gibi güveniyorsanız deneyin tineri. Garanti verilmez ama kendinize güvenmiyorsanız ve anlamıyorsanız asla yanaşmayın. Karta ağır hasarlar vermeden garantiye gönderin bence. Parasıyla olsa da tamir etsinler.

Pirince yatırın 2 gün beklesin.
Ne? Ekran kartını pirince yatırırsa neler olacağının farkında mısınız? Salladıkça pirinç düşer. Saçma şeyler söyleyip insanları yanlışa teşvik etmeyin.

Oksitlenme bölgesel ise tinerle temizleyin ve en az 8-10 saat kuru bir alanda bekletin(mümkünse baklagillerin olduğu bir yere bırakın ama karta temas etmesin). Daha önce R9 390'a dökülmüştü. Tinerle temizleyince açılmıştı. Aynı kartlar değil biliyorum ama emsal oluşturur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı