Anarko kapitalizm mi sosyalizm mi?

Adam karıştırmış olabilir lakin Küba dediği gibi bir yer, çok kötü.
Hayır değil. Sizin zannettiğiniz büyük ihtimalle Latin Amerika ülkeleri. İnsanların aklına Küba deyince ilk Kolombiya, Venezuela gibi ülkeler geliyor. Fakat alakası bile yok. Tam tersine tıpta oldukça gelişmiş, halkı memnun, alım gücü yüksek bir ülke Küba. Sadece ülkelerine dışardan olabildiğince az mal getirttikleri için Amerika ve Avrupa'nın lüks kavramına fazla uzak kalmışlar.

Titoizm nasıl?

Komünizmde denebilir ideoloji bilgimi sorgulatacak yanlış bir şey söylemedim. Kübada hiçbir sosyalist yaşamak istemez ki çoğu sosyalist arkadaşım Kübada gerçek sosyalizmin olmadığını savunuyor illa tek tek sormama gerek yok insan tahmin edebiliyor canım.

Küba'da Sosyalizm uygulanmaya çalışılıyor ama Amerika 70 yıldır ve bircok ülke on yıllardır ambargo uyguluyor. Bu sebepten ekonomik ve teknolojik olarak çok geri kaldı. Buna rağmen birçok alanda gelişmiş ve iyi durumda.

Küba'da Sosyalizm uygulanmaya çalışılıyor ama Amerika 70 yıldır ve bircok ülke on yıllardır ambargo uyguluyor. Bu sebepten ekonomik ve teknolojik olarak çok geri kaldı. Buna rağmen birçok alanda gelişmiş ve iyi durumda.
Evet katılıyorum fakat gelişmemişliklerinin sebebi bence ambargo diyemeyiz. Daha çok ekonomik politikaları ithalata yönelik değil diyelim. Kendileri üretmek istiyorlar her şeylerini. He ambargo kalksa bazı şeyler daha çabuk ulaşırdı o ayrı. Ama Küba'nın sağlık ve eğitim sistemi gibi oturmuş sistemleri gayet güzel çalışıyor ve halk memnun gayet.

Titoizm nasıl?

Komünizmde denebilir ideoloji bilgimi sorgulatacak yanlış bir şey söylemedim. Kübada hiçbir sosyalist yaşamak istemez ki çoğu sosyalist arkadaşım Kübada gerçek sosyalizmin olmadığını savunuyor illa tek tek sormama gerek yok insan tahmin edebiliyor canım.
Küba sosyalist değil mi Küba'da eski arabalar neden var sence hala hemde tıp

Yeni konular

Geri
Yukarı