Anarko kapitalizm mi sosyalizm mi?

Anarko Kapitalizm'in özel bir ekonomik modeli yok ki, liberteryen anarşi işte.
Ütopyam ancap zaten lakin mümkün değil ve halklar hazır değil.

Küba komünizme en yakın ülke sadece ve berbat bir ülke hiçbiri orada yaşamak istemez.
Hadi ya :D Sordunuz mu acaba? Ayrıca Küba komünizm ile yönetilmiyor sosyalizm ile yönetiliyor ve ikisi farklı şeyler. İdeoloji bilginiz beni benden aldı. Ayrıca bir şeyi bilmiyorsanız yorum yapmayın lütfen.

Anarko Komünizm veya Troçkizm.
Titoizm nasıl?

Hadi ya :D Sordunuz mu acaba? Ayrıca Küba komünizm ile yönetilmiyor sosyalizm ile yönetiliyor ve ikisi farklı şeyler. İdeoloji bilginiz beni benden aldı. Ayrıca bir şeyi bilmiyorsanız yorum yapmayın lütfen.
Komünizmde denebilir ideoloji bilgimi sorgulatacak yanlış bir şey söylemedim. Kübada hiçbir sosyalist yaşamak istemez ki çoğu sosyalist arkadaşım Kübada gerçek sosyalizmin olmadığını savunuyor illa tek tek sormama gerek yok insan tahmin edebiliyor canım.

Komünizmde denebilir ideoloji bilgimi sorgulatacak yanlış bir şey söylemedim. Kübada hiçbir sosyalist yaşamak istemez ki çoğu sosyalist arkadaşım Kübada gerçek sosyalizmin olmadığını savunuyor illa tek tek sormama gerek yok insan tahmin edebiliyor canım.
Ona bakacak olursanız Çin'deki komünizmin de bazı komünistler komünizm olarak kabul etmiyor. Biz Çin'i komünist saymıyor muyuz? Aynı mantık düşünün. Ayrıca komünizm denilemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı