Andımız geri dönüyor

Burada tartışılması gereken öğrencilerin bunu ezbere veya hissederek okuyup okumadığı değil. Asıl tartışılması gereken Andımız'dan neden bu kadar rahatsız oldukları, ne sebeple ve cüretle kaldırdıkları ve tekrar gelmesi ihtimalinden neden bu denli kaçındıklarıdır.
Nesini anlamadın. TÜRK ve ATATÜRK kelimelerinden rahatsız olunuyor ama bunu açıkca söyleyecek cesaretleri yok şimdilik. Zamanı gelince açıkca da söyleyecekler.

Lafa gelince Atatürk'ün adını kullanmasını da çok iyi biliyorlar ama. Resmen bir yılan kıvraklığı ile dönüyorlar, içten içe de ülkenin kurucusuna garezleri var. Tamam İslamcısınız falan da, tarihi figürümüz ve önderimize bu kadar kin duymaktaki asıl sebebiniz ne yani? Bu adamları çözemiyorum.

Lafa gelince Atatürk'ün adını kullanmasını da çok iyi biliyorlar ama. Resmen bir yılan kıvraklığı ile dönüyorlar, içten içe de ülkenin kurucusuna garezleri var. Tamam İslamcısınız falan da, tarihi figürümüz ve önderimize bu kadar kin duymaktaki asıl sebebiniz ne yani? Bu adamları çözemiyorum.
Adamların dava dediği şey nedir? Türkiye'yi nasıl görüyorlar? Bunları bir araştır derim. Adamlara göre Türkiye savaş bölgesidir. Savaşta her şey mübah olduğuna göre düşmanı kandırmak için takiye(senin döneklik dediğin şey) yapmakta mübahtır. Kinleri ise Türk alfebesinin getirilmesinden, modern kılık ve kıyafet, halifeliğin kaldırılması bunlar gibi vb. reformlardan geliyor. Adamların Atatürk'e bakışları gayet açık ama söylemekten çekiniyorlar. Biraz aralarına girersen Atatürk'ten Deccal diye bahsediyorlar zaten.

Osmanlı olayı bence arkasına sığındıkları bir argüman, ümmetçi milliyetçileri çekmek için bir bahane. Benim gördüğüm tek dertleri çok katı bir faşist şeriat devleti. Yani Osmanlı'dan da çok haz etmiyorlar. Sonuçta Osmanlı kim ne derse desin. Çoğulcu bir devletti. Pek çok dinden ve milletten insan yaşıyordu. Bunların buna da tahamülü yok. Yani tek din, tek devlet, tek millet olayı aslında kendinden olmayan herkesi imha etmeyi ifade ediyor. Osmanlı yaptıkları bir takiye(döneklik, göz boyama) gücü ele geçirince Osmanlı sevdalilarını da imha edecekler.

Son düzenleme:
Hava soğuk olduğunda herkesi sınıfa sokup okul megafonundan müdürün eşliğinde çok okuduk. Bu tarz mazeretler bazı mertebe yalakalarının dönme çabasından ibaret duruyor.

Gerçi doğru, din sömürüsünden ziyade milliyetçi duyguları fazlasıyla sömürdükleri de bir gerçek. Koyun kılığına giren kurt misali ortalıkta dolanıp emellerine ulaşmaya çalışıyorlar. Bakalım bu işin sonu nereye varacak. Yaptıkları manipülasyonlar sayesinde istedikleri her şeyi elde edebildikleri için ileride ibrenin tersine dönmesi ihtimalini düşük buluyorum, beyinler yıkandı.

5 sene önce kaldırdığımızda fazla ses çıkarmadılar şimdi geri getirelim bakalım bu sefer ne tepki verecekler diyerekten halk üzerinde toplum mühendisliği yapılıyor. Belli aralıklarla farklı yollardan çaktırmadan bunu hep yapıyorlar. Şayet bu kararı destekleyen fazla olmasaydı bunun farklı türden devamı gelecekti. Hiç beklemedikleri bir sonuçla karşılaştıklarını düşünüyorum.

Son düzenleme:
@CJack60 2013 senesine göre, şimdi Türkçü / Milliyetçi anlayışı gençler arasında hızlıca yayılıyor. Din sömürüsünü bırakıp Milliyetçi sömürüsü yaparlarsa herhangi bir sıkıntı olmaz çünkü Din sömürüsüne maruz kalan kesim zaten çoğumuz bildiği gibi araştırmaz, okumaz kulaktan duyduğu lafla hareket eder. Türkçü / Milliyetçi kesim ise öyle değil tam aksine araştırır, okur ve ona göre hareket eder.

Geri
Yukarı