Programlama dili öğrenmek istiyorum. Nereden başlamalıyım?

Wearith

Hectopat
Öncelikle MacBook bilgisayarım var. Hangi programlama dili öğrenmeliyim? Bir kaç tane ücretsiz kurs buldum. Hangisi daha kolay olur ve kendi kendime öğrenme olasılığı fazla olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öğrenebilirsin kendini çok geliştirebilirsin ama ülkemizde bilgisayar anlamında iyi bir yerlere gelmek ve çalışabilmek için iyi bir okuldan diplomanın olması gerekiyor. İlk önce okulu kazmaya bak.

Öğrenebilirsin kendini çok geliştirebilirsin ama ülkemizde bilgisayar anlamında iyi bir yerlere gelmek ve çalışabilmek için iyi bir okuldan diplomanın olması gerekiyor. İlk önce okulu kazmaya bak.
İyi okul ve diploma bir yere kadar, hatta bir yere kadar da değil artık.

Sektör değişiyor ve artık işi en iyi ve en kısa sürede yapanlar ön plana çıkıyor. :)

Ama eğitim konusunda, iyi okullar tercih edilmeli. :)

Son düzenleme:
Once ne icin ogreneceksin onu belirle. Kendi kendine ogrenmede hevesi kaybetmemek onemlidir. Bu yuzden okullarda verilen C/C++ ya da Phyton gibi dersler yerine dogrudan hedef odakli baslamani oneririm. Diger turlu sonucu goruyoruz. Ilk tutorial videosu 2 milyon izlenme, 2.si 5 bin.

İyi okul ve diploma bir yere kadar, hatta bir yere kadar da değil artık.

Sektör değişiyor ve artık işi en iyi ve en kısa sürede yapanlar ön plana çıkıyor. :)

Ama eğitim knusunda, iyi okullar tercih edilmeli. :)
Evet dünya çapında dediğiniz gibi bir yere kadar ama Türkiye'de okul okumayıp çok iyi yazılım bilen birinin Türkiye de çalıştığını görmedim.

Evet dünya çapında dediğiniz gibi bir yere kadar ama Türkiye'de okul okumayıp çok iyi yazılım bilen birinin Türkiye de çalıştığını görmedim.
Eskide kaldı o iş. İşini iyi yapanı havada kaparlar. Emin ol hiçbir firma okul okumadı diye çok iyi yazılım bilen birini elinin tersiyle itmez.

Once ne icin ogreneceksin onu belirle. Kendi kendine ogrenmede hevesi kaybetmemek onemlidir. Bu yuzden okullarda verilen C/C++ ya da Phyton gibi dersler yerine dogrudan hedef odakli baslamani oneririm. Diger turlu sonucu goruyoruz. Ilk tutorial videosu 2 milyon izlenme, 2.si 5 bin.
Ben de bu dedikleriniz için, işin en basitinden, Arduino'dan başlamaya karar verdim. Sanki Minecraft oynar veya lego yapar gibi ufak tefek projelerde kullanmak için kodlamaya dalmak bana göre en iyi öğrenme yöntemi.

Okul okumamak başka, iyi bir okuldan mezun olmamak başka.

Hem dediğim gibi, sektör değişiyor. Türkiye'de değişiyor. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı