Android sürümü nasıl yükseltilir?

Teşekkürler hocam. Bugünlük bu kadar yeter kaç saattir uğraşıyoruz. Bir ara tekrar deneyecek olursam aklımda olur.
Peki hocam, ben de bu sorunu önceden yaşamıştım, bir kaç gün sonra odin üzerinden TWRP atınca düzelmişti. Sebebini araştıracağım, diğer kullanıcılara da daha iyi yardımcı olmak için. İstediğiniz zaman beni veya MasterRei hocamı etiketleyebilirsiniz.

Aga Android sürümünü yükseltirsen telefon çok kasacağına veya pil kullanımının düşüceğine emin olabilirsin ben telefonumu (Redmi Note 8 ) Android 12 veya 13 yaptım ilk kullanımda hızlı fakat pil kullanımı artmıştı ilerleyen zamanda da Android'in verdiği özelliklerden dolayı da yavaşlamaya başlamıştı.

Gülen ve beğenmeyen arkadaşlara soruyorum; haksız mıyım? Haksızsam neden haksızım?

Gülen ve beğenmeyen arkadaşlara soruyorum; haksız mıyım? Haksızsam neden haksızım?

Hocam öncelikle insanların "hahaha" atma sebebi muhtemelen daha telefonu hangi sürüme yükselttiğinizi bile bilmemenizdir. "Beğenme" atma sebepleri için de bir tahmin yürütmek gerekirse sizin mesajınıza sonra bir mesajla size dönüş yapmıştım bu da bu emojinin kullanım sebebini açıklıyor.

Eğer çok önemsiz bir cihazsa senin için uygun romlar vardır internette . Önce cihazın root dosyasını bulmalısın ki bu biraz zor site site dolaşıp indimeler yaparken virüs yeme ihtimalin var. Diyelim root dosyasını buldun sonra cihazına uygun ve en stabil ROM u internet üzerinden bul. Sonra ODIN programını indir . Telefonunu geliştirici moduna sok ardından da OEM ile kilit açmayı ve USB hata ayıklamayı aç. TWRP sitesinden cihazına uygun TWRP dosyasını indir . Cihazını download moda al. Ardından twrp nin odin le nasıl kurulacağına bak genelde AP kısmından olur ama genede sen bir bak. Sonra cihazı usb ile pc ye bağla ODIN den TWRP ni yükle.
Cihaz yeniden başlayacaktır bu sefer cihazı RECOVERY modunda açmak için kullanılan tuşlara bas ytam yeniden başlarken. Karşına twrp menüsü gelecektir ve cihazı buradan reboot et.
Tekrar recoverye gir şu anki ANDROID OS unu backup kısmından yedekle. Sonra bunu bilgisayarında bir yere kopyala. Bundan sonra elindeki root dosyasının twrp üzerinden nasıl yükleneceğine youtubedan bak .Flash işlemi olarak geçer. Başarılı olunca elindeki beğendiin ROM u yine twrp üzerinden flashlamaya youtubedan bak hata yapma .Bundan sonra cihazını twrp üzerinden reboot et. İşlem bitmiştir.

Fakat eğer cihazda bankacılık , e-devlet gibi özel işlemler görüyorsan önermem güvenli değil.

Edit: konuyu kaçırmışım :(

Eğer çok önemsiz bir cihazsa senin için uygun romlar vardır internette . Önce cihazın root dosyasını bulmalısın ki bu biraz zor site site dolaşıp indimeler yaparken virüs yeme ihtimalin var. Diyelim root dosyasını buldun sonra cihazına uygun ve en stabil ROM u internet üzerinden bul. Sonra ODIN programını indir . Telefonunu geliştirici moduna sok ardından da OEM ile kilit açmayı ve USB hata ayıklamayı aç. TWRP sitesinden cihazına uygun TWRP dosyasını indir . Cihazını download moda al. Ardından twrp nin odin le nasıl kurulacağına bak genelde AP kısmından olur ama genede sen bir bak. Sonra cihazı usb ile pc ye bağla ODIN den TWRP ni yükle.
Cihaz yeniden başlayacaktır bu sefer cihazı RECOVERY modunda açmak için kullanılan tuşlara bas ytam yeniden başlarken. Karşına twrp menüsü gelecektir ve cihazı buradan reboot et.
Tekrar recoverye gir şu anki ANDROID OS unu backup kısmından yedekle. Sonra bunu bilgisayarında bir yere kopyala. Bundan sonra elindeki root dosyasının twrp üzerinden nasıl yükleneceğine youtubedan bak .Flash işlemi olarak geçer. Başarılı olunca elindeki beğendiin ROM u yine twrp üzerinden flashlamaya youtubedan bak hata yapma .Bundan sonra cihazını twrp üzerinden reboot et. İşlem bitmiştir.

Fakat eğer cihazda bankacılık , e-devlet gibi özel işlemler görüyorsan önermem güvenli değil.

Edit: konuyu kaçırmışım :(
Teşekkürler hocam, evet kaçırdınız maalesef.

Haksız değilsiniz hocam. Ben de J2 üzerinde 12 kurmuştum, hayatım karamıştı 😀

Hocam J2 üzerinde 12 biraz abartı olmamış mı sizce de :)
Aşırı abartı hocam. Telefonda zaten MediaTek var stock ROM'da bile video izlesem atom bombasına dönüyor. Zaten sistem kuruncu aşırı ısındı, ben de geri sildim.

Geri
Yukarı