Android'e virüs bulaşırsa virüsü kaldırmak ne kadar zor olur?

Kısacası kötü amaçlı yazılım değil virüs demek istediniz.

Evet.

Kısacası kötü amaçlı yazılım değil virüs demek istediniz.

Zaten virüs demiştim.

Bir APK dosya indirmem lazım fakat dosyayı veren kaynaklara hiç güvenemedim. İndirmem de gerektiği için risk alıp indirsem, herhangi bir virüs bulaşma durumunda bu virüsü kaldırabilir miyim cihazdan? Eğer bu mümkünse hangi ücretsiz yazılımla yapabilirim?
Cevaplarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Ve hiç panik yapmayın bende çocukken yaşamıştım 😀😀

Son düzenleme:
Windows'da UAC bypass (yönetici izinleri olmadan yönetici izini alma) dediğimiz olaylar Android'de olmadığı için çok basit olacaktır.
Birçok Android malwaresi sistem yöneticiliği ister, sistem yöneticiliğindeki bir uygulamayı silemezsiniz. Ancak yöneticiliği kaldırarak basit bir şekilde silebilirsiniz. Ayrıca Android'de silent installer kafasına göre APK kurabilen bir sistem vs. yok. Zor olmayacaktır.
Bu yöneticiliği kaldırma işini fln pek anlamıyorum nasıl yapacağım?
Yoksa arkadaşların dediği gibi direkt şüphe durumunda kaspersky tam tarama ile halledebilir miyim?

Hepinize teşekkür ederim bu arada🙏🏻

Bu yöneticiliği kaldırma işini falan pek anlamıyorum nasıl yapacağım?
Yoksa arkadaşların dediği gibi direkt şüphe durumunda Kaspersky ile tam tarama ile halledebilir miyim?

Ayarlar > yönetici uygulamalarında telefon üzerinde yetkisi fazla olan uygulamayı görebilirsiniz ve kaldırabilirsiniz. Bende böyle.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-07-30-22-08-15-08_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg
    Screenshot_2022-07-30-22-08-15-08_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg
    14,9 KB · Görüntüleme: 21
Ayarlar > yönetici uygulamalarında telefon üzerinde yetkisi fazla olan uygulamayı görebilirsiniz ve kaldırabilirsiniz. Bende böyle.
Yani şöyle ki virüslü yazılım burda yönetici uygulamalarda gözükecek ve ben onun yöneticiliğini kaldırdığım zaman tam tarama yapıp sileceğim. Yanlış anladıysam düzeltirseniz sevinirim :)

Yani şöyle ki virüslü yazılım burada yönetici uygulamalarda gözükecek ve ben onun yöneticiliğini kaldırdığım zaman tam tarama yapıp sileceğim. Yanlış anladıysam düzeltirseniz sevinirim :)

Şarjım 1 umarım yarıda kalmaz. Şimdi şöyle birçok Android virusu nasıl gelişmiş Windows virüsleri yönetici izni istiyorsa Android'lerde istiyor. Bu durumda burada gelişmiş olan bazi virusleri gorebilirsiniz. Ama şunu unutmayin her uygulama yönetici isteyecek diye bir şey yok, her virüs istemez ama çoğu burada durmak zorunda.

AV'ler bir cogunu siler ama burda bişey çıkarsa av kendisi silemez, bu bölüme sadece siz ulaşıp degistirebilirsiniz.

Geri
Yukarı