Android'ten IOS'a geçiş

Come on Muco

Hectopat
Yeni telefon alacağım 3 tane telefonum da androidti. Biraz iOS deneyimlemek istiyorum. Sadece telefonum Apple olacak ekosistem kurmayacağım. Avantajları ve dezavantajları neler olur?

• Kapalı bir işletim sistemi olduğu için daha güvenli ve gizliliğe önem verir.
  • Kamera yazılımı çoğu Android cihaza göre daha iyidir.
  • Diğer Apple ürünü (iPhone, Mac, iPad,...) kullananlar ile kolayca dosya transferi yapabilirsiniz.
  • Sosyal medya uygulamaları ile ilgili optimizasyon sorunu yaşanmaz.
  • Daha uzun süre güncelleme alırsınız.

• Kapalı bir işletim sistemi olduğu için çok fazla özelleştirme yapamazsınız.
  • Apple marka olmayan cihazlar ile dosya transferi zordur.

Daha stabil bir deneyim avantajına sahip olursunuz. Eğer menüye, ara menüye ve animasyonlar gözünüze uyarsa ve beğenirseniz diğer her şey memnun edecektir.

Dezavantajı ise kapalı bir sistem olduğu için ekosisteme mecbur ediyor. Ama bu da tam bir dezavantaj sayılmaz. Şimdiden hayırlı olsun.

Özelleştirme yapamamak tam nedir? Dosya aktarımı için de mesela önce telefondan google drive atıp sonra Windowstaki drivedan alabilirim heralde değil mi? Kitap, fotoğraf aktarımı yaparım herhalde normal kullanımda.

Özelleştirme yapamamak tam nedir? Dosya aktarımı için de mesela önce telefondan google drive atıp sonra Windowstaki drivedan alabilirim heralde değil mi? Kitap, fotoğraf aktarımı yaparım herhalde normal kullanımda.
Evet EPUB ve PDF olarak Apple Books'a yükleyebiliyorsunuz. Fotoğrafları da PC'ye aktarmanın birçok yolu var.

Geri
Yukarı