angularjs ödevi

ogren.css

Centipat
Merhabalar angularjs ile ödev yapmaya çalışıyorum. Sorunum şu: İnputun içine yazdığım yazıyı <div> elemanına otomatik olarak yazdırıyorum ama nedense tam kelimeyi yazmıyor. Yani fotoğrafta görüldüğü gibi "merhaba" yazacağına "merhab" yazıyor. Bunu nasıl çözebilirim? Kodlarını da attım. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• uc.png
    uc.png
    1,8 KB · Görüntüleme: 57
  • bir.png
    bir.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 55
  • iki.png
    iki.png
    11,7 KB · Görüntüleme: 54
Merhaba, yazdırma işlemini keypress fonksiyonuyla çağırıyorsunuz. Son yazdığınız harfin ekrana yazdırılması için bir tuşa basmak gerekiyor. Angular bilmediğim için spesifik olarak çözümü bilmiyorum, ancak sorun bundan kaynaklanıyor.

Basılan tuşu tekrardan yazdırmıyor.
Burası işinize yarar. AngularJS
Hocamız npmodel ile yapmayacaksınız dedi. One way binding ve two way binding diye iki kavram var. One way binding ile yapmamızı istedi. Ben de burada takıldım malaasef :D. yine de yardımınız için teşekkürler.
Merhaba, yazdırma işlemini keypress fonksiyonuyla çağırıyorsunuz. Son yazdığınız harfin ekrana yazdırılması için bir tuşa basmak gerekiyor. Angular bilmediğim için spesifik olarak çözümü bilmiyorum, ancak sorun bundan kaynaklanıyor.
Peki ne yapmam gerek? Keydown ile yaptım, yine aynısı oluyor.

Denedim aynısı oluyor.

Neden keypress event'ini aliyorsun ki zaten, bunu yaptiktan sonra angular kullanmanin mantigi kalmiyor. Modeli bind et, birak onunla angular ugrassin.

Illa ki keypress ile yapmak zorundaysan keypress event'inden basilan karakteri alip concat. et. Sen henuz tusa bastigin anda input.value guncellenmis olmuyor cunku.

Neden keypress event'ini aliyorsun ki zaten, bunu yaptiktan sonra angular kullanmanin mantigi kalmiyor. Modeli bind et, birak onunla angular ugrassin.

Illa ki keypress ile yapmak zorundaysan keypress event'inden basilan karakteri alip concat. et. Sen henuz tusa bastigin anda input.value guncellenmis olmuyor cunku.
Daha acemiyim. Bu hafta başladık Angular derslerine. O yüzden direk hocanın istediği şekilde yapmaya çalışıyorum.
Kanki keypress yerine (input) dener misin?
Anlayamadım hocam nasıl yani? Biraz açıklayabilir misiniz?

Geri
Yukarı