Ani sıcaklık değişikliği sisteme zarar verir mi?

RayTracing

Hectopat
Yer
Silikon Vadisi
Daha fazla  
Merhaba bir adet laptop var ve bir süre yaklaşık -10 derece sıcaklıkta kalsa ve sonrasında çalıştırsam ani sıcaklık değişiminden anakart işlemcide falan çatlama olur mu?

Çatlar, ayrıca su damlacıkları bilgisayarı da bozar. Yapmayın.

Hocam kasıtlı olarak yaptığım bir şey değil kışın bulunduğum bölge -30ları görüyor ve laptop depoda duruyor haliyle depoda ısıtma olmadığı için -10'a kadar düşüyor.

TikTok'da gördünüz herhalde buzluğa atıp oyuna devam etmeyi 😅.yapmayın sorun çıkartırsınız. Onun yerine paranız varsa soğutucu yoksa, şimdilik 2, 5Llik şişeleri su koyup dondurun sonra laptopun altına koyun. Az da olsa işe yarar diye düşünüyorum.

TikTok'da gördünüz herhalde buzluğa atıp oyuna devam etmeyi 😅.yapmayın sorun çıkartırsınız. Onun yerine paranız varsa soğutucu yoksa, şimdilik 2, 5llik şişeleri su koyup dondurun sonra laptopun altına koyun. Az da olsa işe yarar diye düşünüyorum.

Hocam konuyla söylediğiniz şeyin alakası yok laptopun olduğu depo -10'a düşüyor laptopu buzdolabına atacak kadar embesil değiliz şükür.

Hocam konuyla söylediğiniz şeyin alakası yok laptopun olduğu depo -10'a düşüyor laptopu buzdolabına atacak kadar embesil değiliz şükür.

Tam bilgi vermediğiniz için laptop ısınıyor zannettim. Tam mesajı attığımda depoda durduğunu söylediniz. Bir de buzdolabında atacak kadar embesil değiliz diyorsunuz ama -10 sıcaklıkta olan oda kalan bir laptopu çalıştırdıktan sonra çatlamasını düşünemiyorsunuz.

Hocam konuyla söylediğiniz şeyin alakası yok laptopun olduğu depo -10'a düşüyor laptopu buzdolabına atacak kadar değiliz şükür.
Bozulması muhtemel, sıcaklık değişimlerine uygun değil bilgisayarlar. Açık bırakabilirsiniz depoda diyeceğim de o zaman da elektrik faturasına biraz etki eder.

Geri
Yukarı