Aniden Bilgisayar Kilitlenmesi

Bir suru sey yanlis gidiyor olabilir.
- Modern browser'lar hizli render etmek icin GPU kullaniyorlar, GPU driver'lari ile ilgili bir sorundan dolayi olabilir. ( yeni baslamis, o surecte driver degistirmemissindir muhtemelen )
- RAM yetmiyor, o kadar tab i sistem kaldirmiyor swap a yazmaya kalkiyor olabilir.
- Cogu browser acilan tablari kaydettigi icin disk kullanmaya devam ediyor, bir suru tab i ayni anda acarsan ya da kaparsan disk kullanimi artar kisa sure icin, belki o noktada bir kitlenme oluyordur. ( RAID var mi, anakart chipsette disk management ile ilgili driverlar sorun olusturuyor olabilir mi? )

Benim tahminim RAM ya da disk sorunu. Farkli bir browser ile deneyebilir misin? Sorun devam ediyor mu? Baska isler yaparken de kilitleniyor mu sistem yoksa spesifik olarak browsing yaparken mi oluyor?

Bi' arkadaşım da bu sorunla çok karşılaştı. Teknik servis şart hocam.

Screenshot.png

Laptopta var o sorun, bu masaüstü.
Recep hocam ricaediyorum. Bana şu konuda yardımcı olun. Ben sistem özelliklerimi yazayım.

Gigabyte UD4 X99 anakart
i7 5820K işlemci
32 GB Corsair 2400 MHz ram
MSI gaming x RX 480 8 GB ekran kartı
XPG M.2 512 GB (Sistemin Kurulu olduğu disk Yeni)
HyperX 256 GB SSD
Seagate 512 GB HDD
Thermaltake grandpower 750 watt 80 Gold plus PSU

Anlamadığım şekilde makina oyunlarda pat diye reset atıyor. Bazen tak diye kitleniyor. Bazen tak diye ekran gidiyor. Geri gelmiyor bazende kendini resetliyince açılırken kendi kendine aç kapa yapıyor. Açılıyor gigabyte yazısı gelmeden tekrar reset atıyor. PSU'nun kablosunu çekip takınca yada PSU 2-3 tane vurunca geri geliyor. Sorun PSU danmıdır ?

Recep hocam ricaediyorum. Bana şu konuda yardımcı olun. Ben sistem özelliklerimi yazayım.

Gigabyte UD4 X99 anakart
i7 5820K işlemci
32 GB Corsair 2400 MHz RAM
MSI Gaming X RX 480 8 GB ekran kartı
XPG M.2 512 GB (Sistemin Kurulu olduğu disk Yeni)
HyperX 256 GB SSD
Seagate 512 GB HDD
Thermaltake grandpower 750 Watt 80 Gold Plus PSU

Anlamadığım şekilde makine oyunlarda pat diye reset atıyor. Bazen tak diye kilitleniyor. Bazen tak diye ekran gidiyor. Geri gelmiyor bazen de kendini resetliyince açılırken kendi kendine aç kapa yapıyor. Açılıyor Gigabyte yazısı gelmeden tekrar reset atıyor. PSU'nun kablosunu çekip takınca ya da PSU 2-3 tane vurunca geri geliyor. Sorun PSU'dan mıdır?

Konuyu neden hortlatıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı