"Anime Çizgi Film midir?"

Anime bir çizgi film kategorisidir. Ve evet her anime bir çizgi filmdir ama her çizgi film bir anime değildir. Çizgi film sadece çocuklar için yapılan şeyler değildir. Bırakın şu anime çizgi film değildir saçmalığını. Neden bu kadar kompleks yapıyorsunuz anlamıyorum. Korku filmleri film değildir çünkü korku filmleri normal filmlerden farklı demek gibi bir şey bu.

Açıkçası animeye ''Çizgi film değil.'' demek saçmalıktan ibaret. İkisi de çizgiden.
Şaka maka bir yana gerçekten ''Çizgi Film'' ile ''Anime'yi'' karşılaştırmak saçmalık. İkisi de aynı. Animeye ''Çizgi Film'' değil dersek o zaman Family Guys, Simpsons gibi büyük yapımlı ''çizgi film''ler nedir?
Anime Japon yapımıdır. Simpsons yapımının yaratıcısı Matt Groening'dir. Famly Gun ın ise Seth MacFarlane'dir. Ortak noktaları ise Amerikalı olmalarıdır.
Siz sormuşsunuz başlıkta çizgi film m? Diye. Anime deyince çözülüyorsa neden konu açtınız?
Genel olarak tartışılan konu bu olduğu için bir cevap niteliğinde açtım.(ayrıca mod düzenlemiş başlığı)

Ya şimdi şöyle. Tsubasa bir anime ama çocuklar izliyor. O yüzden anime çocuk işidir diyebilirsiniz bu mantıkdan. Bir başka anime var örnek tokyo ghoul. Ben tsubasayı kaç yıl önce izlemiştim çocukken. O yaşta bana tokyo ghoul izletseniz hayattan nefret ederim sanırım :D.

Anime japon yapı mıdır? Simpsons yapımının yaratıcısı matt Groening'dir. Famly gunın ise seth Macfarlane'dir. Ortak noktaları ise Amerikalı olmalarıdır.

Genel olarak tartışılan konu bu olduğu için bir cevap niteliğinde açtım.

Dünya üzerinde her ülkenin yaptığı "çizgi filme" farklı bir isim mi vereceğiz? Fransızların yaptığı, Belçikalıların yaptığı, Almanların yaptığı her çizgi filme farklı isim verelim o zaman.

Dünya üzerinde her ülkenin yaptığı "çizgi filme" farklı bir isim mi vereceğiz? Fransızların yaptığı, Belçikalıların yaptığı, Almanların yaptığı her çizgi filme farklı isim verelim o zaman.
Buna biz karar veremiyoruz maalesef adamlar yapmış ve adına Anime demişler. Ne anlatmak istediğimin farkında olduğunuzu varsayıyorum.
Keşke benim de böyle dertlerim olsa.
Bu aslında bir dert değil ben sadece aralarındaki farklılıkları göz önüne sermeye çalışıyorum ve gelen bir yargıyı kırmaya çalışıyorum.

Buna biz karar veremiyoruz maalesef adamlar yapmış ve adına anime demişler. Ne anlatmak istediğimin farkında olduğunuzu varsayıyorum.

Yukarıda söyledim tekrar ediyorum anime bir "çizgi film" kategorisidir. Çizgi film ağacının alt dalıdır. Sen izleyici kitlesine göre sınıflandırıyorsun ama öyle bir şey yok. Çizgi film çocuk işi anime çizgi film değildir diyorsun, peki bu sefer Supernatural izleyen birisi sihirli annem dizisine bakarak dizileri çocuklar izliyor Supernatural dizi değil demesi mantıklı olur mu? Bunlar yapım tekniklerine göre sınıflandırılır, eğer belli izleyici kitlesi için yapılıyorsa o ayriyeten belirtilir, "çocuk filmi", "yetişkinlere özel içerik" gibi.
Bana anime ile çizgi film arasında olan teknik farkları söyler misin? Bak konudan, hikayeden, bölüm sayısından, içerikten bahsetmiyorum sadece teknik olarak farklarını söyler misin?

Not: Yapılan yapımlar keyfi olarak bunu ben yaptım şu kategoriye koydum diyerek sınıflandırılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı