Animeler neden bu kadar seviliyor?

Aynen okulumda bir çocuk var Naruto hayranı ama çok toxic işte, oyun oynarken falan değişik değişik konuşuyor Naruto'ya laf yaptırmıyorum tamam laf yaptırmasın bende Spider-Man'e fazla hayranlık duyuyorum ama laf yapana ne saldırıyorum ne de sövüyorum, sadece sinirleniyorum.

Her animenin bu şekilde toxic tayfası maalesef ki bulunuyor.
Anime bu yüzden garipseniyor bazı kişiler tarafından.
İzlemek isterseniz bunlar en çok izlenen animeler.

Animeler, batı tarzındaki filmlere göre çok daha açık ve daha özgün bir alan. İnsanlar kendilerine göre bir şeyleri ister ciddi ister saçma, ister çocuk için ister yetişkin için herkes kendinden bir şeyler bulabiliyor. Batı filmlerinde artık bir tekrara düşüldüğü, özellikle bazı animasyon firmalarının karakterleri öldürüp yeniden dirilterek suyunu çıkarması yüzünden batı filmlerine olan ilginin azaldığını düşünüyorum. Avrupa'lılar biraz daha özgünler ancak Japon hayal gücü geniş olduğu için çok fazla tekrarlamadığını düşünüyorum. Özellikle de çizilen karakterler gerçek insanların hayal güçlerindeki mühemmel karakteri yansıttığı için daha da ilgi çekiyor diye düşünüyorum.

Herkesin sevdiğine bakmayın çoğu kişi seviyorum diyip saniyesini izlemiyor.
Genelde sevdiğini söyleyen tanıdıklarımla çok rahat muhabbet edebiliyoruz. Animeler çoğu zaman bir popülerlik sebebi olmadığından (istisnalar var) genelde ciddi anlamda seven kişilerden oluşan bir kitle var.

İşte anlamadığım şey de o birçok aksiyon çizgi dizisi var. Anime'lerdeki konular gibi konulu filmler var ama nedense millet Anime'lere laf yapanı linç ediyorlar.

8 bölüm death Note seyrettim ama yine de anlamadım.

-Aldnoah Zero
-Tate no yuusha no nariagari
-Arifureta shokugyou de sekai saikyou
-Mahouka koukou no rettousei
-Maou gakuin no futekigousha: Shijou saikyou no maou no shiso, tensei shite shison-tachi no gakkou e kayou
-Quanzhi fashi
-Shinchou yuusha: Kono yuusha ga ore tueee kuseni shinchou sugiru
-86
-Quanzhi gaoshou
-Xian wang de richang shenghuo

Geri
Yukarı