Ankara’da Sokak Köpeklerine Katliam Yapıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
151
Yer
Çengelköy
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524428124
Ankara’nın Yenimahalle ilçesine bağlı Batıkent bölgesinde kendilerine gelen ihbarlar sonucu olay yerine giden hayvan severler korkunç bir tabloyla karşılaştı.

Olay yerindeki hayvan severlerin sosyal medyadan paylaştığı görüntülerde birden fazla köpeğin zehirlenerek katledildiği ve birçoğunun da zehrin etkisiyle can çekiştiği görüldü.

Hayvan severlerin müdahalesiyle kurtarılan köpeklerin veteriner kliniklerine götürüldüğü belirtildi.

Mansur Yavaş olayın takipçisi olacağını açıkladı.

mansur-yavas.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ülkeye ne oldu anlam veremiyorum, insanlarımız ne ara böyle cani yaratıklar oldu.

Bu ülkeye ne oldu anlam veremiyorum, insanlarımız ne ara böyle cani yaratıklar oldu.
Eğitimsizlik,cahiliyet,bağnazlık ve yobazlık en büyük nedenleri. İnsanlar para öneme kavuşunca(son 10 sene) bağlar koptu ve güvensizlik arttı, çıkar ilişkisine döndü.

Çocuğu parçalayan ısıran köpek haberleri cıkmıstı bir ili ay önce. Hal böyle olunca üzülmedim açıkcası. Ama tabi yanlış bir şey zehirlemeleri.
Çok yanlış düşünüyorsun. Üsküdar'a bağlı olan Çengelköy mahallesinde yaşıyorum. Yaşadığım sokak ve civarında en az 15-20 tane sokak köpeği var. Bölge sakinleri hayvanlara kötü davranmıyor, herkes elinden geldiğince besliyor yardımcı oluyor, hayvanlar şiddet ve kötü muamele görmüyor. Nereye bağlayacağım merak etmişsindir. :) Aynı zamanda bu bölgede Türkan Sedefoğlu İlkokulu ve Çengelköy Lisesi var. Okulun giriş/çıkış saatlerinde yüzlerce çocuk bu köpeklerin arasında evlerine güvenle gidip gelebiliyor. 30 senedir burada yaşıyorum, kendimi bildim bileli mahallemizde 1 tane çocuğu veya yetişkini köpek ısırmamıştır. Özetle; bu hayvanlara zulm edersen, her gördüğün yerde tekme atarsan, üzerine su dökersen, kovalarsan, üzerine araba sürersen onlar da kendini korumak adına hırçın bir ruh haline bürünür. Hayvana ne verirsen onu alırsın. Bu yüzden tekrar söylüyorum, çok yanlış düşünüyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı