Ankara’da Sokak Köpeklerine Katliam Yapıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
B**a basmak istemiyorum diyen kişiler, o hayvanlar dışkılarını yaparken müsait bir ortam seçiyor. Genelde bu ortamda kumlu ve topraklı oluyor. Kazıyorlar, yapıyorlar ve kapatıp devam ediyorlar.
İnek değil bu hayvan. Köpek veya kedi. Bu hayvanlar pisliklerini sokağın ortasına bırakmazlar. Sen öyle bir yerde yaşıyorsan yaşadığın yeri değiştir.

Bu hayvanlara zamanında zulüm edilmiş olabilir. Kendini düşünsün. Biri sana vursa, tekme atsa, hoşlanmadığın hareketler yapsa kendini koruma altına almaz mısın? Bu hayvanlarda içgüdülerini kullanarak böyle yapıyor. Onları hırçınlaştıran da insanlardır. İyi davrandıktan sonra kimseye zararları olmaz.

Gelişmiş ülkelerin sokaklarında hayvan yok değil, var. Ama bizim ülkeye göre çok nadir. Belediyeleri bu konuda daha titiz, insanları daha eğitimli. Hayvanı alıp, 2 ay sonra bakamıyorum ben deyip sokağa atmayan insanlar.

Bu zihniyetler düzelmez kolay kolay.

O tür insanlar da ağaç diplerine çöp bırakan insanlar. O zaman sorun yok 😡

Pis pis çöplerini sokaklara atıyorlar.

Mod olmuşsam ne olmuş arkadaşım! Fikrimi söylemeyecek miyim! Ben ortaya söylerim üzerine alıyorsan o senin sorunun!

Burda bu kadar söylenebiliyor n'apalım:)

Belli onu kimlere dediğiniz. Resmen aşağılıyorsunuz.

Edit: Yanlış okumuşum mesajı.

Son düzenleme:
Yav tamam he tamam siz haklısınız. Pes ediyorum.
Umarım günün birinde görüşmeye giderken dışkıya basıp 2 saat temizlemekle uğraşmaszsınız.
Bir de motor sürerken köpekler peşinizden kovalamaz daha ne diyim. Adamın kolu kırıldı diyorum.
Aman bende kabahat.
@Jira Hocam siz anlayışlı birisiniz, yapmayın lütfen yolun ortasında dışkı vs.’den bol bir şey yok. Çimenleri saymıyorum bile.

Olay hakkında şöyle bir gelişme var:
Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde park alanında, 13 köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü olayla ilgili soruşturma kapsamında 3 kişi gözaltına alındı.

Yenimahalle ilçesine bağlı Turgut Özel Mahhalesi’nde, park alanları ile dağlık alanların bulunduğu bölgede, hayvanseverlerin beslediği köpekler, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlenerek öldürüldü.

Bölgede şu ana kadar farklı noktalarda, 13 köpek ölüsü bulundu, yaklaşık 7 köpeğin kaybolduğu ve 6 köpeğin de tedavi altına alındığı öğrenildi.

Bölge sakinleri köpekleri zehirlediği öne sürülen kişi ya da kişilere tepki gösterip, bulunmaları için emniyete giderek şikayetçi olmuşlardı.

384576

@Jira Hocam siz anlayışlı birisiniz, yapmayın lütfen yolun ortasında dışkı vs.’den bol bir şey yok. Çimenleri saymıyorum bile.
Ya ben körüm ya da çok temiz bir yerde yaşıyorum. Ya daha geçende bizzat şahit oldum. Kedi boş boş dolaşıyordu. Sonra bir ağaç kenarındaki toprağı kazıp yaptı.

Geçenlerde de saldırgan bir köpek vardı sahibi olmasına rağmen. Arabama bindim, beni görünce cama falan zıpladı. Giderken de havlayıp kovalamak istedi. Bak bu saldırgan hayvandır, çünkü öyle yetiştirilmiştir.

Motoru kovalayan köpekler de öyle. Kısacası her havyanı bir tutma derim.

Gelişmiş ülke olmanın formülü bulundu. Sokak hayvanlarını katledelim gelişelim. Hayvan bu arkadaşım aklı yok dışkısını tuvalete mi yapsın.

Yav tamam he tamam siz haklısınız. Pes ediyorum.
Umarım günün birinde görüşmeye giderken dışkıa basıp 2 saat temizlemekle uğraşmassınız.
Birde motor sürerken köpekler peşinizden kovalamaz daha ne diyim. Adamın kolu kırıldı diyorum.
Aman bende kabahat.
Bizim komşunun yaramaz çocuğu yüzünden benim de kolum kırıldı. O zaman insanları da kısırlaştıralım. Var mı böyle düşünce?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı