Ankara’da Sokak Köpeklerine Katliam Yapıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu ülkeye ne oldu anlam veremiyorum, insanlarımız ne ara böyle cani yaratıklar oldu.

Hiçbir zaman insanımız iyi değildi. Sadece şu an daha net görebiliyoruz etrafımızı 🤷‍♀️

Şu videoyu izleyip hayatına normal şekilde devam edebilenlere, hiçbir şey hissetmeyenlere bir şey diyemem. Çünkü muhattap alamayacağım kadar farklı yerlerdeyiz hayata bakış açısından.

Düşünüyorum; ben çocukken bana köpek saldırdı diye eve geldiğimde ilk sorulan şey "taş mı attın? yavruları mı vardı?" oluyordu. Benim etrafımdakiler de bana köpek saldırdı dediğimde hepsini avlasalar ben de dünya benim etrafımda dönüyor zannederdim herhalde.

Ne saçmalıyorsun sen @CYP ? Sana bir şey söyleyen mi oldu da ortalığa atlıyorsun. Neyi sevip neyi sevmediğim ne seni ilgilendirir ne alakadar eder! Süper insan ne? Yine element uyduruyorsunuz kafanızdan.
Tamam yanlış okumuşum mesajınızı. Bir an üstüme alındım.
Özür dilerim o yüzden.
Edit: Seviyorum sizi. Bir anlık dikkatsizlik.

Son düzenleme:
Bakın bir daha yazayım. Sokak hayvanı dediğiniz şey kendini tatmin etmek isteyen ve sonra bir paçavra gibi sokağa fırlatan insan görünümlü şeytanların ürünüdür. O hayvanlar şu an sokaktaysa illa birileri sebep olmuştur.

Bir kişi sanırım gözaltına alınmış iki kişi ise aranıyormuş. Kameralardan tespit edilmiş. Yakalansalar ne olacak gerçi orası da ayrı bir durum.

Ne mi olacak? Maalesef hiçbir şey.

Tamam yanlış okumuşum mesajınızı. Bir an üstüme alındım.
Özür dilerim o yüzden.
Rica ederim. Fakat lütfen fevri şekilde okuyup yanlış anlamaya müsaade etmeyelim. Sanal ortam böyle hatalara müsait malum. İyi sosyaller.
Ne mi olacak? Maalesef hiçbir şey.
Hayvana Şiddet yasası en kısa zamanda çıkarılmalı. Aksi taktirde dediğin gibi bir şey olmaz ve benzerleri yaşanmaya devam eder.

Bizim komşunun yaramaz çocuğu yüzünden benim de kolum kırıldı. O zaman insanları da kısırlaştıralım. Var mı böyle düşünce?
Konuyu saptırmayın. Belliki hiç dışkıya basmamışsınız. Bassanız onu temizlemenin zorluğnu/iğrençliğini bilirdiniz. Ayrıca sokak hayvanı istemiyorum veya en azından kısırlaştırılmasını istemenin nesi yanlış?
İnsan olarak yaşam alanımda sahipsiz başıboş hayvan istemiyorum.
Ayrıca köpekler sürü içgüdü nedeniyle bir araya gelirlerse daha saldırgan oluyorlar.
Ayrıca ne oldu peki komşu çocuğuna? İsteyerek mi kırdı?

Son düzenleme:
@painkiller

O yasadan bir cacık olmayacağından adım gibi eminim. Yasayı çıkarmakla olmuyor, onu hakkıyla uygulayacak adamlar lazım.

Böyle insanlar itlaf edilmeli dediğimiz zaman birileri çıkıp insan haklarından bahsedebiliyor. Bunu yapanlar insan mı ki hak tanıyoruz?

Ama insanoğlu kendi canı yanmadığı sürece idrak edemiyor genelde.

Konuyu saptırmayın. Belliki hiç dışkıya basmamışsınız. Bassanız onu temizlemenin zorluğnu/iğrençliğini bilirdiniz. Ayrıca sokak hayvanı istemiyorum veya en azından kısırlaştırılmasını istemenin nesi yanlış?
Ayrıca köpekler sürü içgüdü nedeniyle bir araya gelirlerse daha saldırgan oluyorlar. Bir
Ayrıca ne oldu peki komşu çocuğuna? İsteyerek mi kırdı?
Hangi şehirde yaşıyorsunuz? Hiç dışkıya basmadım. Hiç sokağa dışkı yapan köpekte görmedim. Hepsi dışkısını bir yere gömüyor. Çoğu insandan temiz bence. Komşunun çocuğunun da bilerek yaptığını sanmıyorum.

@reptile işte o yasa çıkarsa, bu gibi canlıları cezaya çarptırabiliriz. Şu an dayandırılacak bir ceza yok. O yüzden serbest kalıyorlar. Kabahatler Yasası ile bir para cezası verebiliyorlar o kadar. Yasa çıkarsa eğer direkt mahkumiyet alabilecekler bu sayede.

Ya ben körüm ya da çok temiz bir yerde yaşıyorum. Ya daha geçende bizzat şahit oldum. Kedi boş boş dolaşıyordu. Sonra bir ağaç kenarındaki toprağı kazıp yaptı.

Geçenlerde de saldırgan bir köpek vardı sahibi olmasına rağmen. Arabama bindim, beni görünce cama falan zıpladı. Giderken de havlayıp kovalamak istedi. Bak bu saldırgan hayvandır, çünkü öyle yetiştirilmiştir.

Motoru kovalayan köpekler de öyle. Kısacası her havyanı bir tutma derim.
Hocam sahipli olduğu için suç duyurusnda bulunabiliyorsunuz. Ancak sokak hayvanları söz konusu olunca işler değişiyor. Sahip yok sorumlu yok.
Geçen zamanda bir çocuk köpekler tarafından parçalandı.
Hangi şehirde yaşıyorsunuz? Hiç dışkıya basmadım. Hiç sokağa dışkı yapan köpekte görmedim. Hepsi dışkısını bir yere gömüyor. Çoğu insandan temiz bence. Komşunun çocuğunun da bilerek yaptığını sanmıyorum.
Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar. Malesef ne kadar anlatsam da anlamayacaksınız.
Ayrıca hayvanların mantığı yoktur, içgüdüleyile hareket ederler. Bundan dolayı insanları da kısırlaştıralım tezi yanlış.Ayrıca komşunun çocuğu sizin kolunuzu bilerek kırmammış, en azından emin değilsiniz. Aksi durumda çocuğa ceza vermenizi kimse yadırgamazdı.
Ancak hayvanlara nasıl ceza verebilirsiniz ki? Hayvan mantığı yok içgüdüsü var.
Ayrıca şu gömme muhabbeti konusunda iddaya girerim.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı