Ankara'da ulaşım için Egokart vs Türkiyekart

Minerva34

Centipat
Katılım
17 Nisan 2021
Mesajlar
270
Çözümler
1
Herkese iyi günler. Bir arkadaşımla beraber günübirlik Ankara'ya gideceğiz, Anıtkabir vs. gibi yerleri gezip görmek istiyoruz tatilde. Acaba otogarda indikten sonra minibüsle her yere ulaşım sağlayabilir miyiz? Bir de sanırsam EGO Kart varmış galiba otobüs ve metroda geçen ama günübirlik gideceğimiz ve belki de bir daha hiç kullanmayacağımız için mantıklı mı bilmiyorum. Ayrıca PTT'den alabileceğimiz Türkiyekart diye bir şey de varmış Türkiye'nin her ilinde geçerli bir kart. Sizce hangisi yapmak daha mantıklı? Ankara'da yaşayanlar yardımcı olursanız çok sevinirim.
 

ItsAllGoodman

Megapat
Katılım
18 Ağustos 2020
Mesajlar
14.137
Makaleler
3
Çözümler
92
Günübirlik gidecekseniz manyetik bilet alabilirsiniz. ÖHO'lar (mavi otobüsler) yasak olsa da hala nakit para kabul ediyorlar. Dolmuşlar da nakit kabul ediyor.
 

jai guru deva om

Hectopat
Süper Moderatör
Katılım
25 Kasım 2020
Mesajlar
3.989
Çözümler
147
Yer
New York
Gezeceğiniz yerler merkezi olduğu için dolmuş ile ulaşım var. Bu yüzden ankarakart ya da herhangi bir karta ihtiyacınız yok dolmuşla ulaşımınızı sağlayabliirsiniz.
 

jai guru deva om

Hectopat
Süper Moderatör
Katılım
25 Kasım 2020
Mesajlar
3.989
Çözümler
147
Yer
New York
Hocam dolmuş seferlerine nerden bakabilirim?
Gar'da ineceğiniz için önünden sürekli geçiyor dolmuşlar. Gar'dan çıkınca hemen anayoldasınız zaten. İlk durağınız Anıtkabir olsa "Bahçeli-Emek-7.Cadde-Anıtkabir" gibi tabirler yazanların hepsine binebilirsiniz. Binmeden önce yine sorarsınız zaten "Anıtkabirden geçiyor mu?" diye.
 

Yeni konular

Yukarı