İnceleme Anker Soundcore Life Q30 incelemesi

Merhabalar. Bugün sizlere 3 gündür yoğun olarak kullandığım Anker Soundcore Life Q30'un incelemesini yapmak istiyorum. Ben alırken karar vermekte zorlanmıştım, o yüzden alacak arkadaşlara bir yardımım dokunsun istiyorum.

İlk önce kutu içeriğinden bahsetmek istiyorum. Kutuyu açtığımızda karşımıza kimsenin okumayacağı kullanma kılavuzu ve kulaklığın taşıma çantası geliyor. Çanta dediğim kulaklığı taşımak için kullanabileceğiniz bir çanta. Yapısı sert, kulaklığı güzelce koruyor. Çantanın içerisinden kulaklık, 1 adet şarj etmek için kullanabileceğiniz Type C ve kulaklığı kablolu kullanmak için kullanabildiğiniz AUX kablosu çıkıyor. Almayı düşünen kişilere önerim, eğer alırsanız kulaklığı çantadan çıkarmadan önce fotoğrafını çekin. Benim ilk seferde kafam çok karışmıştı açıkçası.

Şimdi kulaklığın özelliklerinden biraz bahsedeceğim. Ürün 260 gram. Benim için ağır gelmedi, size de geleceğini düşünmüyorum. Kafam büyüktür, ona rağmen kulaklık kafama çok rahat bir şekilde sığıyor. Pedler suni deri, bu zamana kadar hep kumaş ped kullandığım için bir anda aşırı bir rahatlık geldi. Ancak kulaklık yaz aylarında kulakları terletecektir, bunun normal olduğunu düşünüyorum. Kulaklığın iskeleti metal, uzatma bölgesi ise plastik. Gayet güzel gözüküyor.

Kulaklığın sağ tarafında sırasıyla AUX girişi, oynatma tuşu, ses kısma ve ses arttırma tuşları yer alıyor. Sol tarafında ise şarj için giriş, açma kapama tuşu ve aktif gürültü engelleme modunu açmak için tuş bulunuyor. Aynı zamanda kulaklığın sağ tarafına 1 saniye boyunca elinizle dokunursanız transparan moda geçiyor, bundan daha sonra daha detaylı bahsedeceğim. Müzik dinlerken bir sonraki müziğe geçmek için ses arttırma tuşuna basılı tutuyorsunuz vs. bunlar kullanma kılavuzunun bir sayfasında yazıyor. Oradan bakabilirsiniz ama kendiniz de keşfedeceksinizdir.

Kulaklık aktif gürültü engelleme modları açıkken 40, kapalıyken 60 saat dinleme süresi sunuyor. 2 saat ile kulaklığın şarjını fulleyebiliyorsunuz.

Aktif gürültü engelleme Açık alan, Kapalı alan ve Taşıt modu olarak üçe ayrılıyor. Dışarıdaki sesi en güzel azaltan Taşıt modu. Ama dışarıdaki tüm sesleri engellemesini beklemeyin. Zaten amacı hepsini engellemek değil, azaltmak. Üç modu da denedim, hepsini kendi bölgelerinde kullanmanızı öneririm. Bir de transparan mod olarak adlandırılan, dışarıdaki sesleri kulaklığınızı çıkarmadan ve müziği durdurmadan daha iyi bir şekilde duymanızı sağlıyor. Gerçekten güzel bir özellik, işe yarıyor da.

Şimdi ses kalitesinden bahsedelim. Kulaklığın fabrika ayarlı ekolayzır ayarı çok berbat. Eskiden kullandığım QCY T9S kulaklıkla aynı ses kalitesini veriyor. Eğer uğraşmadan daha iyi bir ses kalitesi isterseniz hazır ayarlardan Akustik ayarını öneririm. Aşağıya kendi kullandığım ekolayzır ayarını da bırakıyorum, ses canlı ve basslar güzel geliyor.

Ben yüksek sesli müzik dinlemeyi seven bir insanım ancak kulaklık %50 ses seviyelerine geldiğinde dışarıya ses vermeye başlıyor. Ben o kadar da sıkıntı etmedim ancak sesi sonuna kadar açıp müzik dinleyenler için iyi bir tercih olmayabilir. Onun dışında patlama gibi sorunlar ile karşılaşmadım, gayet düzgün bir ses veriyor.

Mikrofon konusunda çok bir şey beklemeyin. Ama kötü de değil. Karşı taraf ne söylediğinizi rahat bir şekilde anlayabiliyor.

Fiyatlandırma konusunda bir yorum yapamayacağım, zira kulaklığın fiyatı sürekli değişiyor.

Sonuç olarak ben kulaklıktan şu an memnunum. Benim için bir eksiği yok. Almayı düşünen arkadaşlara öneririm. Herhangi bir sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230215_214224.jpg
    Screenshot_20230215_214224.jpg
    41,8 KB · Görüntüleme: 196
Plastik kalitesi berbat. Bir süre sonra kendi kendine parçalanıp elinizde kalmaya başlayacak. Biraz araştırın bu tarz cok sayida şikayet göreceksiniz.

Arkadaşlar bende uzun zamandır Soundcore Life Q10 kullanıyorum. Bluetooth ve ses olarak hiç sorun yaşamadım ancak padleri cidden kötü yanı alacaksanız hem dikkatli kullanın hem de yedek pad alacak parayı biriktirin diye tavsiye ederim. Bu arada Q30 farklı olabilir öyle ise ozur dilerim.

Arkadaşlar bende uzun zamandır Soundcore Life Q10 kullanıyorum. Bluetooth ve ses olarak hiç sorun yaşamadım ancak padleri cidden kötü yanı alacaksanız hem dikkatli kullanın hem de yedek pad alacak parayı biriktirin diye tavsiye ederim. Bu arada Q30 farklı olabilir öyle ise ozur dilerim.
Q30'un pedleri farklı biraz daha. Ben 1.5 sene dışarıda kullanıp patlatamadım mesela.

@RainbowwOnSky Merhaba hocam, ben de o kulaklığı almayı düşünüyorum fakat kulak kısmı ile kafa bandının bağlantı kısmında kronik kırılma sorunu var diye duydum. Siz öyle bir şey yaşadınız mı, şu an 2400tl'ye değer mi sizce?

@RainbowwOnSky Merhaba hocam, ben de o kulaklığı almayı düşünüyorum fakat kulak kısmı ile kafa bandının bağlantı kısmında kronik kırılma sorunu var diye duydum. Siz öyle bir şey yaşadınız mı, şu an 2400tl'ye değer mi sizce?
Öyle bir şey yok. Kendi kulaklığım bozulmuştu garantiye gönderdim yenisini gönderdiler iki üründe de kronik sorunla karşılaşmadım. Olursa bile değişim yaparlar. Fiyatı yüksek o fiyata ben şu an alır mıyım bilemiyorum. Ancak kulaklıktan hala memnunum.

Öyle bir şey yok. Kendi kulaklığım bozulmuştu garantiye gönderdim yenisini gönderdiler iki üründe de kronik sorunla karşılaşmadım. Olursa bile değişim yaparlar. Fiyatı yüksek o fiyata ben şu an alır mıyım bilemiyorum. Ancak kulaklıktan hala memnunum.
Sağolun hocam. Riske girmek istemeyip aynı fiyata yurt dışından Sony CH720N aldım, umarım pişman etmez. Mağazada denediğimde Q30'un sesi çok hoşuma gitmişti ama kulaklığı kırılan da çok var internette. Umarım siz yaşamazsınız.

Geri
Yukarı