Anker Soundcore Q10i kulaklıktaki Free AG audio nedir?

Furkan_D

Kilopat
Sosyal Tayfı
Merhaba, kulaklığı birkaç gün önce almıştım. Bugün sabah elime ulaştı, şu anlık bir sorun yok gibi ama dip ses var bilgisayarda genel bir sorun mu bilmiyorum. Sadece bilgisayara taktıktan sonra ses seçeneklerinde kulaklıktan iki tane olduğunu gördüm, düz olana bağlanıyordum ama bir tane de Free AG audio vardı, onu anlayamadım.

Onu seçince videodaki sesler daha tuhaf geliyor ve video izlenecek veya müzik dinlenecek gibi olmuyor. Tam olarak bunun işlevi, özelliği nedir, ne işe yaramakta? Ayrıyeten kulaklık için driver bulunuyor muydu? Mevcut ise onun kurulumunu da yapalım. Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhaba, kulaklığı birkaç gün önce almıştım. Bugün sabah elime ulaştı, şu anlık bir sorun yok her şey gayet güzel ve kulaklığı da beğendim. Sadece bilgisayara taktıktan sonra ses seçeneklerinde kulaklıktan iki tane olduğunu gördüm, düz olana bağlanıyordum ama bir tane de Free ag Audio vardı, onu anlayamadım.

Onu seçince videodaki sesler daha tuhaf geliyor ve video izlenecek veya müzik dinlenecek gibi olmuyor. Tam olarak bunun işlevi, özelliği nedir, ne işe yaramakta? Ayrıyeten kulaklık için driver bulunuyor muydu? Mevcut ise onun kurulumunu da yapalım. Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. Teşekkürler.

Onda mikrofoan açık oluyor galiba, mikrofon açılınca ses kalitesi düşüyor.
Ayarlardan mikrofınu kapatırsan düzelir eğer mikrofon ile işin yok ise.

Onda mikrofoan açık oluyor galiba, mikrofon açılınca ses kalitesi düşüyor.
Ayarlardan mikrofınu kapatırsan düzelir eğer mikrofon ile işin yok ise.
Şimdi fark edince bilgisayarda dip ses olduğunu duyuyorum, bir gidiyor bir geliyor dip ses. Şansızlığım sağ olsun, bekliyordum zaten böyle bir şey ama telefonda duyamadım nedense.

Teşekkür ederim.

Hands Free modu, kulaklığın mikrofonunu kullanmanı sağlıyor. Zorunda kalmadıkça kullanmayın.
Hocam, anlamadığım sesi neden böyle bir şey yapmışlar? Kulaklığa direkt entegre edip hoparlörden yapsalar daha iyiymiş 2 seçenek oluyor böyle, tuhaf.

Hocam, anlamadığım sesi neden böyle bir şey yapmışlar? Kulaklığa direkt entegre edip hoparlörden yapsalar daha iyiymiş 2 seçenek oluyor böyle, tuhaf.
Bluetooth'tan kaynaklı, mikrofon çalıştığı için band genişliği (bandwidth) mecburen düşüyor hfp codec'ine geçiyor.
Burdaki kişi detaylıca açıklamış, merak ediyorsan bakabilirsin.

Bluetooth'tan kaynaklı, mikrofon çalıştığı için band genişliği (bandwidth) mecburen düşüyor hfp codec'ine geçiyor.
Burdaki kişi detaylıca açıklamış, merak ediyorsan bakabilirsin.
Biraz göz gezdirdim, detaylıca aktarmış dediğiniz gibi. Bu dip ses için neler yapabiliriz peki? Sadece bilgisayarda duyuyorum.

Eski bir bilgisayara sahibim ama Bluetooh mevcut, hazır bir sistem.

Asus M32ad-Tr006s Intel Core İ5 4460 3.2 Ghz 4 Gb 1tb 2 Gb Amd R7 240 Wın8.1 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Biraz araştırdığımda bunu bulabildim ve sistem bu. Tabii birkaç değişiklik yaptım SSD, RAM, ekran kartı olarak.
Bu tarz bir Bluetooth 5.0 destekleyen adaptör alıp kullanabilirsiniz, sorun muhtemelen eski bir adaptör kullanmanızdan kaynaklanıyor.

Bu tarz bir Bluetooth 5.0 destekleyen adaptör alıp kullanabilirsiniz, sorun muhtemelen eski bir adaptör kullanmanızdan kaynaklanıyor.
Teşekkür ederim, başka bilgisayarda deneyerek veya yeni bir konu açarak dip sesi ile ilgili fikirler de almak isterim. Yardımınız için sağ olun.

Geri
Yukarı