Anket doldurarak para kazanma olayı doğru mu?

Söyledikleri miktarda ödeme yapıyorlar ancak sürekli olarak anket olmuyor günde bir defa yapabilirsiniz en fazla. Yani 2-3 saatte sürekli anket doldurursanız 25 TL "kazanılabilir" ama anket olmadığı için kazanamazsınız.

Anket doldurarak para kazanma doğru ama o rakamlar yanlış. Bu işi yapmak için hayattan hiçbir beklentinin olmaması lazım. O zaman da kendi geliştirsen, bir meslek sahibi olsan daha iyi olmaz mı?

Örneğin ben aynı zamanda bir işverenim ve gençliğinde "anket doldurarak para kazanmış" bir kişiyi sadece büromu temizletmek için asgari ücretle çalıştırırım. Ama ortaokul mezunu olup çok ciddi yazılım ve ofis programları kullanman bir çalışanım var ve şu anda asgari ücretin 3 katı para kazanıyor.

Sonuç; boş işlerle uğraşan kişiler boş insanlara dönüşürler. Ve boş insanlar her zaman toplum için sorundur.

1-Yapmak istediğim için değil merak ettiğim için sordum.
2-Keşke kendini anlatmak ve nasihat vermek yerine ilk cümleye koyduğun noktadan sonra bir şey yazmasaydın. Yararlı bir cevap vermiş olurdun
3-Belki anket doldurarak cebine bir miktar bir şeyler koyan insanlara dolaylı yoldan da olsa boş insan demen hiç hoş değil.
4-İlk cümlenden sonraki sarf ettiğin boş kelime ve cümleler senin cebini doldurduğunun fakat hala bir şeylerin ve bir yerlerin boş kaldığının kanıtı.

1-Yapmak istediğim için değil merak ettiğim için sordum.
2-Keşke kendini anlatmak ve nasihat vermek yerine ilk cümleye koyduğun noktadan sonra bir şey yazmasaydın. Yararlı bir cevap vermiş olurdun
3-Belki anket doldurarak cebine bir miktar bir şeyler koyan insanlara dolaylı yoldan da olsa boş insan demen hiç hoş değil.
4-İlk cümlenden sonraki sarf ettiğin boş kelime ve cümleler senin cebini doldurduğunun fakat hala bir şeylerin ve bir yerlerin boş kaldığının kanıtı.
1-Bunları merak edeceğine beynini geliştirecek şeylere yatırım yap. Oku, farkında ol.

2-Yazdıklarımı üzerine almak zorunda değilsin. Burası serbest bir platform. 42 yaşında Geriatri Uzmanı bir doktorun hayat tecrübelerinden yararlanmak isteyen insanlar olabilir.

3-Ben anketörlere laf etmdim. Emeği ile para kazanan insanlar başımın üzerindedir. Ancak internetteki saçma sapan clikker işlere vakit harcayacağına kendine ve ülkene yararlı biri olmak için uğraşabilirsin. Okuyabilirsin, meslek edinebilirsin.... Ben ortaokulda iken piyasadaki "piyanist şantörlerin" altyapılarını hazırladım mesela. Daha ortaokulda iken yetenekli olduğumu bildiğim birşeye odaklanmıştım. Tamamiyle boş bir insan değilsen, kesinlikle yetenkli olabilceğin birşeyler olmalı.

4-Evet şükür Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde para kazanıyorum ama nasıl kazandığımı biliyor musun? Örneğin senin yaşın kadar okudum. Tıp doktoru oldum, yetimnedim uzman oldum yetinmedim yazılım öğrendim.Müzik teknolojilerine aşinayım. Büyük bir reklam ajansının ortağıyım. Ve bunları yaparken tek sermayem beynim idi.

Hakısın bir sürü boş yerim var. Ama ben bunları söylemekten çekinmem, her gün okuyorum muhtemelen o genç yaşına rağmen senden 1000 kat daha fazla çalışıyorumdur.

Sonuç: Yazdıklarıma eleştirerek yaklaşacağına, "ulen bu adam vakit ayırmış uzun uzun yazmış, birşey biliyor gibi gözüküyor bir dinleyelim bakalım" diyebilirdin.

Bak üşenmedim uzun uzun yazdım gene, senin için değil sakın yanlış anlama. Anlayanlara yazıyorum. Yoksa kapıları kapalı olanlarla uğraşmayı çoktan bıraktım. Yardım isteyene yardımız sınırsızdır.

Geri
Yukarı