Reklam izleyip para kazanmanın olayı nedir?

Bu sistemin adı bile var ama hatırlamıyorum. Kadir Kuru sayfasında anlatıyordu. Sistem çiftlik bank ile aynı. Para yatıranların paralarını ilk önce başta katılanlara ver sonra son katılanların paralarını da bir sonraki katılanlara ver ve böyle böyle milletin ağzına balı sür onlarda başkalarını sisteme dahil etsin. Sonra gerekli kulaktan kulağa reklam yapıldıktan ve iyi para toplandıktan sonra sistemi kapat topukla.

Bu sistemin adı bile var ama hatırlamıyorum. Kadir kuru sayfasında anlatıyordu. Sistem çiftlik bank ile aynı. Para yatıranların paralarını ilk önce başta katılanlara ver sonra son katılanların paralarını da bir sonraki katılanlara ver ve böyle böyle milletin ağzına balı sür onlarda başkalarını sisteme dahil etsin. Sonra gerekli kulaktan kulağa reklam yapıldıktan ve iyi para toplandıktan sonra sistemi kapat topukla.

Şu an o videoyu buldum, izliyorum.

Bu sistemin adı bile var ama hatırlamıyorum. Kadir Kuru sayfasında anlatıyordu. Sistem çiftlik bank ile aynı. Para yatıranların paralarını ilk önce başta katılanlara ver sonra son katılanların paralarını da bir sonraki katılanlara ver ve böyle böyle milletin ağzına balı sür onlarda başkalarını sisteme dahil etsin. Sonra gerekli kulaktan kulağa reklam yapıldıktan ve iyi para toplandıktan sonra sistemi kapat topukla.
Saadet zinciri deniliyordu birara.

Ponzi.

Evinize ilk kez internet bağlatıldıysa bu soruyu sormanızı anlarım. Sizce böyle bir şeyin güvenilir olma olasılığı nedir? Neden bu tarz sitelere itibar ediyorsunuz?

Yaklaşık 10-15 yıldır internet kullanıcısıyım yani anlayacağınız epey bilgiye sahibim Normalde böyle şeylere bende itibar etmem ancak çevremde de buna para yatırıp parasını amorti edip para kazanmaya devam edenler var, bu yüzden aklımda soru işareti oluşmadı değil.

Büyük ihtimal dolandırılırsınız.
online-tr.com diye bir site var, yeni açıldı site. Birde yeni üyelere de 600 TL hediye bakiye yüklüyor. Dur dedim neymiş bakayım. Önce para çekmek için şu kadar görev yapmanız lazım dedi. Görevler zor değil, günde 2 dakika yetiyor. Tabi bir günde 16 görev izin veriyor, para çekmek için bir kaç gün görev yapmak lazım. Bir kaç gün takıldım, tam görev sayım doldu derken, bu seferde yeni uyarı; "son günlerde açılan sahte hesaplardan dolayı sadece vip1 ve üzeri üyeler para çekebilir." Yani diyorlar ki verin parayı biz uzayalım.
Kısacası uzak durun. Kripto alıp bekleyin daha mantıklı.

Yaklaşık 10-15 yıldır internet kullanıcısıyım yani anlayacağınız epey bilgiye sahibim normalde böyle şeylere bende itibar etmem ancak çevremde de buna para yatırıp parasını amorti edip para kazanmaya devam edenler var, bu yüzden aklımda soru işareti oluşmadı değil.

Şaka bir yana bundan 3 yıl kadar önce kuzenim yanıma geldi bir program indirdim reklam izleyip para kazanıyorum sende indir izle demişti. Bende sen parayı hesabına aktar bana göster söz bende gireceğim demiştim alaycı tavırla. Sistem mobildi Play Store'den indirmişti para yatırma yoktu onda. İlk izlediğiniz videolardan 35-40 kuruş kazanıyordunuz sonra gitgide azalıyordu bu ücret. Hesapta 10 TL olunca reklam geliri 20 kurusa ve böyle böyle daha dibe doğru gidiyordu reklam sayıları da azalıyordu. 200 TL olana kadar parayı çektirmiyordu. 😄 Yani tek kazanan program sahibi.

Bu sistemin olayı zaten insanlarda acaba mı dedirtmek. Önce biraz yedirirler bazılarına gerçekçi ve inandırıcı olmak için. Daha sonra toparla ve tüy bu sistemlerin sonu. Türkiye'de bu sistem hep tuttu ve hala da tutmaya devam edecektir.
IMG_20220113_203405.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı