Anlık %100 Disk Kullanımı Sorunu

Hamza44

Hectopat
Daha fazla  
İnternette bu konuyla ilgili olan bütün çözüm yollarını denedim hatta format attım yine düzelmedi. Ama bendeki sorun biraz farklı. Disk kullanımı sürekli %100 değil ve görev yöneticisi işlemler sekmesinde disk kullanımı %50 iken performans kısmında %100 görünüyor. Oyun oynarken veya internette gezerken anlık takılmalar oluyor.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10' un meyveleri. Bende zamanında çok denemiştim, fakat kesin bir çözüm bulmak zor oluyordu. SSD ile bu sorun çözülüyor.

İnternette bu konuyla ilgili olan bütün çözüm yollarını denedim hatta format attım yine düzelmedi. Ama bendeki sorun biraz farklı. Disk kullanımı sürekli %100 değil ve görev yöneticisi işlemler sekmesinde disk kullanımı %50 iken performans kısmında %100 görünüyor. Oyun oynarken veya internette gezerken anlık takılmalar oluyor.

Eki Görüntüle 557943

Eki Görüntüle 557944
Disk birleştirme yöntemine başvurun.

SSD ile tanışma zamanınız gelmiş.
Bende zaten SSD var fakat 2 ay önce falan bir sabah bilgisayarı her zamanki gibi yine açtım fakat çok geç açıldı ve disk kullanımı %100' dü. Sonra bilgisayarı yeniden başlatayım dedim bu sefer mavi ekran hatası verdi. Format attım format atarken hata verdi yine olmadı. Bu sefer HDD' ye kurdum 2 aydır bir sorun yoktu bu aralar donmalar başladı ve son 2 gündür çok fazla takılıyor.

Bende zaten SSD var fakat 2 ay önce falan bir sabah bilgisayarı her zamanki gibi yine açtım fakat çok geç açıldı ve disk kullanımı %100' dü. Sonra bilgisayarı yeniden başlatayım dedim bu sefer mavi ekran hatası verdi. Format attım format atarken hata verdi yine olmadı. Bu sefer HDD' ye kurdum 2 aydır bir sorun yoktu bu aralar donmalar başladı ve son 2 gündür çok fazla takılıyor.
aynı sorun bende de var. sebebini bir türlü çözemiyorum. takılmalar çok can sıkıcı

Eki Görüntüle 557943

Eki Görüntüle 557944

Hizmetlerden Windows Search'ü kapattınız mı? Bir de 50 görünmesi normal çünkü 2 disk kullanıyorsunuz. Performansta ayrı ayrı gösteriyor fakat yöneticide ikisnin toplamını gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı