Anlık ping artışı ve kasma sorunu

Makaygun

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yaklaşık 1 ay önceye kadar Windows 10 kullandığım bilgisayarda CPU kullanımının %100'de sabitlenmesi nedeniyle Windows 7 formatı atıldı. Bu sorun ortadan kalktı ama şimdi şöyle bir sorun oluştu, girdiğim uygulamalarda bir şey yapmaya çalışırken anlık kasmalarla birlikte pingim 350-400 gibi değerlere ulaşıp bilgisayar 2 3 saniye kasıyor. Şöyle örnekler vereyim; Rocket League oynarken chat kullandığımda, Discord'da bir odaya girerken ve FPS oyunlarda ateş ettiğim zaman bu anlık artışlar donmalar oluşuyor. Ayrıca bazen pingim artmasa bile oyun içinde gecikme uyarısı alıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. (Kablolu bağlantı kullanıyorum.)

i3 3240 işlemci, 2 GB GTX 960 ekran kartı ve 8 GB ram'den bir sistem. Çok rahat oynadığım oyunlarda veya kullandığım uygulamalarda bu durum yeni ortaya çıktı. Windows 10'a tekrar dönebilir ama sadece çözüm yolum o olursa.

Aynı problemi bende yaşıyorum lütfen dönüş yapar mısınız sorununuz nasıl çözüldü ? Kablonet kullanıyorum kablolu bağlantı var win7 kullanıyorum performans için anlık ping artışı oluyor kafayı yemek üzereyim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı