Anne-Baba olmak her şeyi feda etmek mi?

Ertugrul1403

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/AVR
Çok merak ediyorum, anne veya baba olmak her şeyi hiçe saymak mıdır?
Az önce akrabalarımız bizim eve geldi, bir tane kızı var 5 yaşında.
Kız o kadar şımarık büyümüş ki, dünya benim olsun diyor.
Velhasılı, bu şımarık kız TV kumandasını aldı TV'nin ortasına fırlattı ve tahmin edebileceğiniz gibi TV pert...
Annesine babasına bakıyorum, dedikleri laf şu; "Bir şey olmaz."
TV 5000 TL.

Tabii para bizden çıkacak...

Soruyorum ana veya babalara; çocuk mu yoksa çalışıp çabalayıp aldığınız elektronik eşyalar mı?

Baba değilim ama, burada önemli olan çocuğumuzu nasıl yetiştirdiğimiz. Bir şey olmaz demek de neymiş, çocuğun şımarık olmasının sebebi ortada. Ben de çocuğu seçerdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çocuk anne ve babanın malına zarar verirse o dediğiniz bir şey olmaz sözü geçerli olur fakat başkasının malına zarar veriyorsa o zararı anne ve baba karşılamak zorunda. Sırf akrabanız diye susmak olmaz yoksa ardı arkası kesilmez ve bu o anne-babaya bir ders olur ve çocuklarına belki biraz terbiye verirler.

Annesine babasına bakıyorum, dedikleri laf şu; "Bir şey olmaz."
İleride de "Bir şey olmaz." deyip diyemeyeceklerini çok merak ediyorum. Çocuklarının, aile kasalarını nasıl boşalttıklarını, kafalarını duvarlara vura vura anlayacaklar. Şımarık çocuklar için, arada dayak atmak gerçekten işe yarıyor.
Soruyorum ana veya babalara; çocuk mu yoksa çalışıp çabalayıp aldığınız elektronik eşyalar mı?
Tabii ki çocuk, ama hayırlı bir çocuk.

Çocuk anne ve babanın malına zarar verirse o dediğiniz bir şey olmaz sözü geçerli olur fakat başkasının malına zarar veriyorsa o zararı anne ve baba karşılamak zorunda. Sırf akrabanız diye susmak olmaz yoksa ardı arkası kesilmez ve bu o anne-babaya bir ders olur ve çocuklarına belki biraz terbiye verirler.
Çok haklısın.

Geri
Yukarı