Anneannesi ölmüş kişi nasıl teselli edilir?

Onewena

Decapat
Yer
İzmir/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Her işi yaparım
Arkadaşlar, merhaba. Çok sevmesem de değer verdiğim bir arkadaşımın maalesef ki anneannesi kanserdi ve dün rahatsızlanmış. Maalesef ki ölmüş. Bende arkadaşımı yalnız bırakmaktansa onu teselli etmek istedim fakat hiç böyle tecrübem yok, ne desem bilemiyorum. Nasıl onu teselli edebileceğimin önerisini verebilirseniz memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her zaman işe yarar; "Ölümün; genci, yaşlısı veya zengini, fakiri olmuyor, sen de canını sıkma kardeşim. O, cenette seni izliyordur, (Ateist ise salla, zaten inanmaz). Sen kendini harap etme, ölü ile ölünmüyor sonuçta". Her ölüm mesajını, bunun ile dodge'luyorum.

Yanında ol yeter bence. Eğlenmesini sağlayacak şeyler yapılması doğru olmaz. Benim de anneannem 2 Şubat 2020'de vefat etti, arkadaşlarım yanıma geldiler bağ sağlığı dilediler. Ben doğru olanın bu olduğunu düşünüyorum. Sürekli dibinde durma, gerekeni yaptıktan sonra yalnız bırak.

Yanında ol yeter bence. Eğlenmesini sağlayacak şeyler yapılması doğru olmaz. Benim de anneannem 2 Şubat 2020'de vefat etti, arkadaşlarım yanıma geldiler bağ sağlığı dilediler. Ben doğru olanın bu olduğunu düşünüyorum. Sürekli dibinde durma, gerekeni yaptıktan sonra yalnız bırak.
Başın sağolsun, kardeşim.

Arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için.

Yanında ol yeter bence. Eğlenmesini sağlayacak şeyler yapılması doğru olmaz. Benim de anneannem 2 şubat 2020'de vefat etti, arkadaşlarım yanıma geldiler bağ sağlığı dilediler. Ben doğru olanın bu olduğunu düşünüyorum. Sürekli dibinde durma, gerekeni yaptıktan sonra yalnız bırak.

Allah rahmet eylesin.

Arkadaşlık ilişkinize bağlı, ben hiçbir şey demesem garipsenmez belki ama siz demezseniz aranız açılabilir vs. arkadaşınız hassas durumda olabilir dikkatli davranın.

Toplu bir baş sağlığı dileme töreni yapıyorsanız yeterli. Aklına düşürmemek çoğu teselli yönteminden daha pozitif bir etki yaratır. Beni teselli etmeye çalıştıklarında "durum ne kadar vahimse adam beni teselli etmeye çalışıyor" diye düşünüp daha da üzülüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı