Annem beni çok büyütüyor

Merhabalar abilerim ablalarım, ben 7. sınıf öğrencisiyim. 1 buçuk yıl sonra LGS'ye gireceğim. Fakat annem beni çok ama çok büyütüyor. Ben en az 400 alsam kârdır diyorum ama annem fen lisesi falan diyor. Yani annem beni çok ama çok büyütüyor. Yok benim oğlum şöyle yok benim oğlum böyle. Harbi ki ben o kadar zeki ve çalışkan biri değilim.
Kardeşim zeki olman önemli değil, veya bugüne kadar çalışkan olmamanda. 11. sınıfım yerinde olsaydım LGS'ye çalışmaya başlardım. Ailenin fen lisesi falan dediğine bakma, bence gayette iyi diyorlar. Benim gibi meslek liselerinde sürünmeye başlarsan anlarsın beni zamanla.

Hocam sorun o işte ben o kadar çalışkan ve zeki biri değilim. Yani o liseyi kazanamamam çok büyük ihtimal ve annem beni çok büyütüyor.

LGS'ye çalışırken zekaya inanmayacaksın zaten türkiyedesin burada çalışan kazanıyor olabildiğince çok ders çalış şu an günlük 50 soru gibi başla ve konu tekrarlarını yap sonra 3 günde bir soruların sayısını 10 arttır kitap oku demiyorum ama her gün paragraf sorusu çöz ileride günlük 600 soru ve üstü çözmen gerekecek aynı zamanda hangi dersleri yapamadığını hangisine ilgi duyduğunu söylersen daha da yardımcı olabilirim.

LGS'ye çalışırken zekaya inanmayacaksın zaten türkiyedesin burada çalışan kazanıyor olabildiğince çok ders çalış şu an günlük 50 soru gibi başla ve konu tekrarlarını yap sonra 3 günde bir soruların sayısını 10 arttır kitap oku demiyorum ama her gün paragraf sorusu çöz ileride günlük 600 soru ve üstü çözmen gerekecek aynı zamanda hangi dersleri yapamadığını hangisine ilgi duyduğunu söylersen daha da yardımcı olabilirim.
600 soru üstü mü? 600 soru ne okula gidip geldiğinde yatana kadar çalışsa bile 600 yapılmaz.

600 soru? LGS soruları okuduğunu anlama hesabı yani kitap okuması daha mantıklı bence bu kadar soru yalnızca çocuğun beynini yakacaktır. Abartmayın bu kadar abi.

Aynısını annem diyordu, matematikten 98.5 falan aldı deyip duruyordu ama sınav olmadığım için o kadar yüksekti, sürekli fen lisesi kazan diyordu fakat olduğum yerde 450 puan falan istiyordu 275 aldım LGS'den.

Geri
Yukarı