Annem doktora gitmiyor

Doktorun yanında fiziki olarak bulunması gereken bir sorun yoksa online videolu tedaviler var. Doktor ile Zoom vb. platformlardan görüşme yapılabiliyor. Aynısı psikiyatri için de geçerli.

Doktorun yanında fiziki olarak bulunması gereken bir sorun yoksa Online videolu tedaviler var. Doktor ile Zoom vb. platformlardan görüşme yapılabiliyor. Aynısı psikiyatri için de geçerli.

Bacaklarında sıkıntı olduğunu söylüyor ama sadece bacaklarında olduğunu sanmıyorum arada bir burnu kanıyor.

Annemin birçok sağlık sorunu var ama yok bir türlü doktora gitmiyor. Ben doktora gittiğim zaman da morali bozuluyor. Dedem öldükten sonra başladı bu huyu. İstanbul'un en kötü hastanelerinden birine götürdüler ve doktorların dikkat etmemesi yüzünden öldü, o zamandan beri doktora gitmiyor. Ne yapabilirim ben? Gerçekten kötü bir durum.
Gerçekten üzüldüm, benim babam ise akrabalarını dinleyip hastaneye gitmedi ve öldü.

Annemin birçok sağlık sorunu var ama yok bir türlü doktora gitmiyor. Ben doktora gittiğim zaman da morali bozuluyor. Dedem öldükten sonra başladı bu huyu. İstanbul'un en kötü hastanelerinden birine götürdüler ve doktorların dikkat etmemesi yüzünden öldü, o zamandan beri doktora gitmiyor. Ne yapabilirim ben? Gerçekten kötü bir durum.
Öncelikle ruhu şad olsun. Aynı şey bende de var sayılır. Çünkü benim evdekilerinde başına bir şey gelmesin diye doktora gitmek istemiyor. Bir an düşünüyorum hasta olsalar gitmezler mi? Diye. Bir tane halam 2016'da vefat etmişti. Normalde %50 yaşama şansı var demişlerdi. Aslında ölümünden 5 yıl önce doktor ameliyat olursanız masada kalırsınız demişti. Tabi ondan oldu bu da böyle.

Öncelikle ruhu şad olsun. Aynı şey bende de var sayılır. Çünkü benim evdekilerinde başına bir şey gelmesin diye doktora gitmek istemiyor. Bir an düşünüyorum hasta olsalar gitmezler mi? Diye. Bir tane halam 2016'da vefat etmişti. Tabi ondan oldu bu da böyle.

Dedemin ölmesinin tek sebebi gerçekten İstanbul'un en rezil ve pis hastanesine götürülmesinden dolayı.
Galiba tek çözüm ağır bir hastalık geçirip doktora gitmesi gerektiğini anlaması yok benim lafıma hayatta bakmaz.

Geçmiş olsun. Psikiyatrist'i eve çağırmaktan başka şansınız yok. Üstteki bir üyenin dediği gibi online görüşmede yapılabilir.
Babamın korku değildi, akrabaları dedi ki para için yapıyor dedi. Babamın aklına girdiler. Hastaneye gitmedi öldü.
Allah rahmet eylesin kardeşim, mekanı cennet olsun.

Çok geri kafalı bir insan hiçbir dediğimi dinlemiyor maalesef.
Sen annen için yine de başta böyle düşünme ve bu cümleyi de kullanma. Geri kafalılık değildir, olmayabilir. Psikolojik veya pek çok sebepten; kendince sebepleri vardır. Belki farkındadır belki değildir. Bir de sanıyorum ki çok ciddi bir rahatsızlığı yok, onu günlük yaşamında olumsuz etkileyecek kadar. Allah hiç oldurtmasın ama öyle olursa gitme ihtimali daha da yükselebilir bence. Şuan dediğim gibi belki yaşamını olumsuz etkilemediği için: Gidip de napayım daha mı beter olayım gibi düşüncelere sahip olabilir. Sen her zaman yanında ol o ona yeter zaten :)

Doktorlar okuyor ediyor onca sene bir akraba veya birisi hiç bilgisi olamadan hasta insanı yalan yanlış aşılıyor ne kadar anlamsız birşeydir. Sağlık konusunda doktor tavsiyesi dışına çıkmamak lazım o şunu demiş bunu demiş fasa piso anlatıyorlar hep.

Yeni konular

Geri
Yukarı