Annem evi terk etti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hahaha atan arkadaşlar. Siz hocamızı tanımıyorsunuz herhalde. Hocam ne desem bilemiyorum. Allah kurtarsın, Allah yardımcınız olsun. O kadın da allahından bulsun.
Elleri çarpmıştır diye düşündüm ben. :/

Merhabalar öncelikle, trol konu falan değil onu söyleyeyim.

Birkaç saat önce teyzem geldi, oturdu, yemek yediler. Sonra konuşurken babama laf atıp aşağılamaya başladılar annemle teyzem. Babamın evi geçindiremediğini söyleyip çok kirli olduğunu söylediler ve bayağı bi' aşağıladılar. Bu arada babam parkinson hastası, düzgün yürüyebilmesi için aldığı ilaçlar (madopar, prozac, dopalevo vb.) Aşırı hareketli oluyor. Ayakta düz dururken bile dans eder gibi hareket halinde, o yüzden yemek yerken çok döküyor. Ayrıca kazandığı her kuruşu evi geçindirmek için harcıyor, elinden geleni yapıyor ve kendisi yemek yemiyor. Anneme ve bana bir şeyler alabilmek için, evi geçindirebilmek için... Hastalığı yüzünden doğru düzgün uyku bile alamıyor, r uyumak istediğinde ise annem yatağa almıyor. Ben de duyunca elbette gururum kırıldı, kaldıramadım babama öyle demesini annemin. Gözüne doğru bir yumruk attım. Atmalı mıydım bilmiyorum ama o an dayanamadım. Annemle teyzem hemen vurmaya başladılar bana ve annem eşyalarını toplayıp gitti. Giderken benim cüzdanımdan 1 tane 10TL 2 tane 5TL toplam 20TL'mi, bütün paramı bile alıp gitti. Annem hep bana kötü davranırdı, çocukken ödevlerimi yapmadığımda döverdi. Çocukken ben laptopta oyun oynuyordum, ödevini yap demişti. Hayır dedim diye laptopa tekme atarak kırmıştı. Giderken gözünün morunu polise gösterip tutanak tutacağını söyledi ve evimiz onun üstünde satacağını söyledi. Teyzem giderken bana şımarık dedi ancak bu hiç doğru değil; çocukluğumdan beri hiç zaten adam akıllı bir eşyam vb. olmadı ve istemedim. Sadece güzel bir bilgisayar istiyordum çünkü beni eğlendiren tek şeydi bilgisayarla zaman geçirmek. 3 sene önce 2000TL civarına GTX 1050'li bir sistem anca aldım, ondan önce de birkaç tane laptopum oldu ancak hepsi ucuz ve kötü şeylerdi. Zaten bilgisayar dışında bir eşyam vb. olmadı. Hayatımda yeni yeni güzel bir Ultrabook aldım ve ortalama bir sistemim var, ki parasını kendim Metin2 oynayarak kazandığım paradan ve 3 sene önce alınan 2000TL'lik sistemin parçalarını satarak aldım. Ve sırf bunun için şımarık dedi bana. "isteğin hemen istediğin gün olsun istiyorsun." dedi bana ancak hiç öyle bir isteğim yok. İçimi açmak için yazıyorum son 1 saattir ağlıyorum yatakta. 17 yaşındayım ama hayata 10-0 geriden başlamış gibiyim.

O anaya bende vururdum hatta ölürdu hocam.

Allaha şükür benim ailem hep yanımda senin adına çok üzüldüm baban umarım iyileşir.

O anaya bende vururdum hatta ölürdu hocam.

Allaha şükür benim ailem hep yanımda senin adına çok üzüldüm baban umarım iyileşir.
Gözü morarmıştı zaten gitmeden. Babam hep yanımda oldu benim. Hastalık ölümcül değil zaten ben 6-7 yaşındayken kaptı. Ameliyatı daha 1 sene önce oldu keşke ilk olduğu zaman olsaymış. 9-10 sene önce her 7-8 saatte bir tutuluyordu ilaç içtiğinde 5 dakika içinde kendine geliyordu bir 7-8 saat daha gidiyordu. Yavaş yavaş o 5 dakika 10, 15 derken 30'u buldu ve 7-8 saat ise 2-3'e kadar düştü. Ameliyat olduktan sonra pili yavaş yavaş yükseltmeye başladılar her 6 ayda bir falan yükseltiyorlar şu an 4-5 saatte bir tutuluyor mutluyken 10-15 dakika içinde kendine geliyor değilken 20-30 dakika.
Para mutluluk değildir! :). Tek Allah'tan ümidini kesme yeter.
Hocam şahsen bir tanrının var olduğunu düşünmüyorum.

Gözü morarmıştı zaten gitmeden. Babam hep yanımda oldu benim. Hastalık ölümcül değil zaten ben 6-7 yaşındayken kaptı. Ameliyatı daha 1 sene önce oldu keşke ilk olduğu zaman olsaymış. 9-10 sene önce her 7-8 saatte bir tutuluyordu ilaç içtiğinde 5 dakika içinde kendine geliyordu bir 7-8 saat daha gidiyordu. Yavaş yavaş o 5 dakika 10, 15 derken 30'u buldu ve 7-8 saat ise 2-3'e kadar düştü. Ameliyat olduktan sonra pili yavaş yavaş yükseltmeye başladılar her 6 ayda bir falan yükseltiyorlar şu an 4-5 saatte bir tutuluyor mutluyken 10-15 dakika içinde kendine geliyor değilken 20-30 dakika.

Hocam şahsen bir tanrının var olduğunu düşünmüyorum.
Hocam klasik olacak ama annendir sonuçta, bence özür dileyin, eve geri dönmesi için ısrar edin.

Geçmiş olsun. Gelir anneniz birkaç güne. Polis, tutanak falan o anki sinirle söylenen sözlerdir.

Hasta bir adamın hakkında konuşmak yanlış. Ama kadın milleti işte, kardeş kardeş oldukları zaman her konudan konuşuyorlar. Bu konuda fazla tepki göstermişsin. "Anne, teyze ayıp ama bu yaptığınız. Size hiç yakıştıramadım gerçekten, bu laflarınızdan dolayı sizden utanıyorum" desen harika bir cevap verirdin aslında. Bu gibi laflar çok çok daha etkili oluyor. Yumruk atmak iyi olmamış.

Ne diyelim, hayırlısı. Zamanla olayın büyüklüğü azalacaktır. Umarım tatlıya bağlanır.

Lanet olsun. Para olsa da yardım etsek.😣

Macbook Pro almasına mı? 20 TL'sini almış yalnızca, bir önceki mesajında sistem yükselteceğini söylüyordu. Konu sahibine geçmiş olsun üzücü bir durum ama aç değil açıkta değil. Durumu da kendi içlerinde çözülecek türden.

@Yiğit KAMURAY aile içi kavgadır ortalık sakinleşince adam akıllı konuşulur. Teyzenin gaza getirmesi gibi duruyor, umutsuzluğa kapılmaya gerek yok daha gençsin babana destek ol yeterli o senden daha zor durumda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı