Arkadas ortamım beni terk etti

fanatik1tarsftar

Femtopat
Selam. Lisede çok samimi olduğum insanlar şu anda beni birden sildiler. Ben bu insanlara hiçbir şey yapmadim. Birisi ilgi alaniz ayni değil dedi, halbuki benzerdi. O zaman nasıl 5 sene boyunca ayni konulardan konuştuk? Diğerleri de her turlu sirri paylastigimiz bir eleman olan arkadasimdi. O da bana samimi olmayan bir arkadaslik suremez deyip bitirdi engellemis. Samimi olmasa ben sirlarimi vermezdim ona. Diğeri de bulusmak için cagirinca ustune baski yapip gelmesine israr ettigimi soylerek muhabbeti kesti. Bunlar benim kardesim dedigim elemanlardi. Hiçbirine bir yanlisim da olmadi. Arkadaşlar ne oluyor böyle insanlara? Ben kime gûveneceğim artik? Şu an da çevremde kimse kalmadi. Kendimi çok yalniz hiasediyorum. Ne yapacağım onu da bilmiyorum. Liseden hiç konuştuğum arkadasim yok artik. Universitede de pek yokta. Paradoksa girmişim gibi hissediyorum. Ama nasıl cikacağım bilmiyorum.

Selam. Lisede çok samimi olduğum insanlar şu anda beni birden sildiler. Ben bu insanlara hiçbir şey yapmadim. Birisi ilgi alaniz ayni değil dedi, halbuki benzerdi. O zaman nasıl 5 sene boyunca ayni konulardan konuştuk? Diğerleri de her turlu sirri paylastigimiz bir eleman olan arkadasimdi. O da bana samimi olmayan bir arkadaslik suremez deyip bitirdi engellemis. Samimi olmasa ben sirlarimi vermezdim ona. Diğeri de bulusmak için cagirinca ustune baski yapip gelmesine israr ettigimi soylerek muhabbeti kesti. Bunlar benim kardesim dedigim elemanlardi. Hiçbirine bir yanlisim da olmadi. Arkadaşlar ne oluyor böyle insanlara? Ben kime gûveneceğim artik? Şu an da çevremde kimse kalmadi. Kendimi çok yalniz hiasediyorum. Ne yapacağım onu da bilmiyorum. Liseden hiç konuştuğum arkadasim yok artik. Universitede de pek yokta. Paradoksa girmişim gibi hissediyorum. Ama nasıl cikacağım bilmiyorum.

Aynısını bende yaşadım bu yüzden üniversite içerisinde hiç kimseyle samimi değilim. Üniversite içerisinde ilk hafta samimi olanlar şu an finallerin bitmesiyle arkadaşlıklarını da bitirdi. Bu devirde çoğu kişi size ihtiyacı olduğu süre boyunca yanında tutuyor ihtiyacı bitince de şutluyor.

Böyle şeyler hayatta hep olacak. Birileri gidecek birileri kalacak. 8 yıllık arkadaşlarım beni sildiler. Artık arkadaşlıktan öteye geçmiştik sonuçta 8 yıl berabersin. İlk zamanlar üzülüyorsun. Hatta bu sana kalmış bir şey. Sen ne kadar güçlüysen o kadar kısa sürede atlatırsın. Emin ol biraz sabrettikten sonra yeni arkadaşların olacak. Öyle zamanlar olacak ki beni bi bırakın yalnız kalayım diyeceksiniz. Gereken tek şey zaman ve sizin sabretmeniz.

Hocam çok da üzülmeyin. Alt tarafı eski arkadaşlarınız, şimdi ise hepsi sizin için sıradan insanlar olsun. Farklı insanlar ile tanışmayı deneyin, şahsen ben çok olumlu bir sonuç aldım. İyi ki tanışmışım dedim, eski aklıma bile gelmiyor😁

Aynısı bana defalarca oldu. Bir zamandan sonra anlıyorsunuzki iyiki arladaşım yokmuş, arkadaş dediğin sadece çıkar içindir. Öğretmen gibi düşün, okulda canım hocam cicim hocam, dışarda yüzünü görse diğer tarafa kaçar yüzüne dahi bakmaz. Benimde şuan çevremde hiç kimse yoktur ve şuan daha mutluyum. Arkdaşın yoktur diye üzme kendini. Kendine değer ver, arkdaşın yoktur diye küçük görme kendini.

1672909514452.png

Abim zamanında böyle bunları söylemişti. TAA ben bu durumu yaşayıp anlayana kadar...

Yeni konular

Geri
Yukarı