Annem ve babam vaadettiği bilgisayarı almıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tahirtuzcu

Picopat
Baştan başlamak gerekirse, bu hayalim 2 yıldır var. Ders çalışma karşılığında telefon alacaklardı, almadılar. Tam çalışmadın en iyisini yapmadın diye. Haklılar dedim. Sonraki sene zaten LGS malum. Eğer burada bir başarı elde edersem anne ve babamın istediğimi alacağını bılıyordum. 420 puan hedefti en az fakat 380 puan aldım. Çok çalıştım gerçekten fakat bu kadar düşük almamın sebebi sınav esnasında burnumun acayip bir şekilde akması oldu. Önceleri annemin verdikleri peçeteyi kullandım. Bitince kıyafete silmeye başladım ama yeterli gelmıyor, sinirlerim ve moralim kötüleşıyordu. Sözel bölüm bitti. Sadece Türkçe en iyi olduğum derste çuvalladım burun akmasından. Her ne ise, bu yetmezmiş gibi bir de sınavdan çıkınca anında kesildi. 40 dakika aradan sonra sayısal bölüme girdim. Matematikte burnum aktı gene fakat feni yaptım. O gün moralim çok bozuktu filan. Sonuçlar gelince de anneme burnumdan dolayı oldu, benim çalışıp çalışmamla ilgili değil dedim. Bu sefer bağımlı diye tutturdular fakat kardeşlerime nispeten kalk dendiğinde kalkan biriydim. Annemi ve babamı bir bilgisayar için üzmek istemıyorum tabii ki, eğer durumunuz sıkışık değilse bunları alın bana dedim, çünkü bu yaşıma o kadar onlardan hiçbir şey istemedim. Daha geçenlerde kardeşlerime 9K değerinde oda alındı. Kayıryorlar da beni fakat elim kolum bağlı, nasıl ikna edeceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten isteyenler için çareler, istemeyenler için bahaneler vardır.

Bir anlaşma yapmışsın ve o anlaşmanın gerekliliklerini karşılayamamışsın. Burnunun akması haklı olduğunu ispatlamıyor. Erkek olarak bahanelerin arkasına sığınmak yerine bunu kabullenmen gerekiyor ve bedelini ödemen gerekiyor.

Bilgisayar çok önemli bir mevzu değil, bunu gelecekteki hayatında karşılaşacağın daha büyük sorunlar için söylüyorum.

Gerçekten isteyenler için çareler, istemeyenler için bahaneler vardır.

Bir anlaşma yapmışsın ve o anlaşmanın gerekliliklerini karşılayamamışsın. Erkek olarak bahanelerin arkasına sığınmak yerine bunu kabullenmen gerekiyor.
Bundan daha doğru çok az söz duydum. Orayı atlamışım. Bir anlaşma yapmışsın ve gereğini verememişsin. Almalarını beklemen doğru olmaz.

Baştan başlamak gerekirse, bu hayalim 2 yıldır var. Ders çalışma karşılığında telefon alacaklardı, almadılar. Tam çalışmadın en iyisini yapmadın diye. Haklılar dedim. Sonraki sene zaten LGS malum. Eğer burada bir başarı elde edersem anne ve babamın istediğimi alacağını bılıyordum. 420 puan hedefti en az fakat 380 puan aldım. Çok çalıştım gerçekten fakat bu kadar düşük almamın sebebi sınav esnasında burnumun acayip bir şekilde akması oldu. Önceleri annemin verdikleri peçeteyi kullandım. Bitince kıyafete silmeye başladım ama yeterli gelmıyor, sinirlerim ve moralim kötüleşıyordu. Sözel bölüm bitti. Sadece Türkçe en iyi olduğum derste çuvalladım burun akmasından. Her ne ise, bu yetmezmiş gibi bir de sınavdan çıkınca anında kesildi. 40 dakika aradan sonra sayısal bölüme girdim. Matematikte burnum aktı gene fakat feni yaptım. O gün moralim çok bozuktu filan. Sonuçlar gelince de anneme burnumdan dolayı oldu, benim çalışıp çalışmamla ilgili değil dedim. Bu sefer bağımlı diye tutturdular fakat kardeşlerime nispeten kalk dendiğinde kalkan biriydim. Annemi ve babamı bir bilgisayar için üzmek istemıyorum tabii ki, eğer durumunuz sıkışık değilse bunları alın bana dedim, çünkü bu yaşıma o kadar onlardan hiçbir şey istemedim. Daha geçenlerde kardeşlerime 9K değerinde oda alındı. Kayıryorlar da beni fakat elim kolum bağlı, nasıl ikna edeceğim?
Boşversene dostum. Kendi çalıştığın paranla almanın hazzı başka neyde var ki?

Malesef ki anlaşma şartları yerine gelmediği için ailen almak zorunda değil. Dediğinize inanıyorum, sınav anında muhtemelen strese bağlı bir sorun yaşamışsınız. Aileniz çabanızdan ve iyi niyetlerinden alsalar çok iyi olurdu. Yapabileceğin en mantıklı şey ailenle güzel bir uslupla konuşmak olur. Malesef böyle sıkıntılar herkesin başına gelebiliyor, yapacak bir şey yok. Hayırlısı olsun.

Ailen bilgisayar alınca derslerini boslayacagini düşündüğü için almıyor. Onlara bilgisayarı ders için kullanacağını, ödevlerini vs. yapacağını söyle.

Anlıyorum teşekkürler. Bir bilgisyar için ailemi üzersem birkaç sene sonra çok pişman olacağım, yine de istıoyrdum amaolsun:) teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı