Annemin ideolojisi nedir?

199908

Kilopat
Arkadaşlar, annemle konuştuğumda Almanya'daki gurbetçi yakınlarımızın bizim buradaki yaşantımıza özendiklerini ve aynı zamanda istediklerini ve oradaki teyzemin borçla mısır'a tatile gittiğini, son olarak da oradaki babamın gurbetçi dayısının babamın buradaki dayısından sağlık için para istediğini falan söyledi. Ben de anneme buradaki enflasyonun oradaki enflasyondan kat kat daha fazla olduğunu orada istediği arabaya binebileceğini (burada istediği arabaya binemiyor.) Ekstra olarak da afedersiniz burada köpek gibi yaşanıldığını ve buradaki asgari ücretlinin sabahtan akşama kadar 12 saat çalışıp 4 avro kazandığını, oradaki maaşların mesleğine göre 5000 avro buradaki maaşların mesleklerine göre 400-500 avro olduğunu söyledim. Bende benim gibi gençler yurt dışına kaçmak istiyor falan dediğimde yok siz gençler bilmiyorsunuz yaşınız geldiğinde anlarsınız gibi vb. cümleler kuruyor bu arada annem Y kuşağı bunu belirtmeden geçmek istemiyorum yardımcı olabilirseniz şimdiden çok sevinirim. Nasıl desem bilemiyorum gelmiş bir de zenginin malı züğürdün çenesi yorar diyor. :D

Son düzenleme:
Arkadaşlar, annemle konuştuğumda Almanya'daki gurbetçi yakınlarımızın bizim buradaki yaşantımıza özendiklerini ve aynı zamanda istediklerini ve oradaki teyzemin borçla mısır'a tatile gittiğini, son olarak da oradaki babamın gurbetçi dayısının buradaki dayısından sağlık için para istediğini falan söyledi. Ben de anneme buradaki enflasyonun oradaki enflasyondan kat kat daha fazla olduğunu orada istediği arabaya binebileceğini (burada istediği arabaya binemiyor.) Ekstra olarak da afedersiniz burada köpek gibi yaşanıldığını ve buradaki asgari ücretlinin sabahtan akşama kadar 12 saat çalışıp 4 avro kazandığını, oradaki maaşların mesleğine göre 5000 avro buradaki maaşların mesleklerine göre 400-500 avro olduğunu söyledim. Bende benim gibi gençler yurt dışına kaçmak istiyor falan dediğimde yok siz gençler bilmiyorsunuz yaşınız geldiğinde anlarsınız gibi vb. cümleler kuruyor bu arada annem Y kuşağı bunu belirtmeden geçmek istemiyorum yardımcı olabilirseniz şimdiden çok sevinirim. Nasıl desem bilemiyorum gelmiş bir de zenginin malı züğürdün çenesi yorar diyor. :D
Tartışmaya değmez. Denendi.

Arkadaşlar, annemle konuştuğumda Almanya'daki gurbetçi yakınlarımızın bizim buradaki yaşantımıza özendiklerini ve aynı zamanda istediklerini ve oradaki teyzemin borçla mısır'a tatile gittiğini, son olarak da oradaki babamın gurbetçi dayısının buradaki dayısından sağlık için para istediğini falan söyledi. Ben de anneme buradaki enflasyonun oradaki enflasyondan kat kat daha fazla olduğunu orada istediği arabaya binebileceğini (burada istediği arabaya binemiyor.) Ekstra olarak da afedersiniz burada köpek gibi yaşanıldığını ve buradaki asgari ücretlinin sabahtan akşama kadar 12 saat çalışıp 4 avro kazandığını, oradaki maaşların mesleğine göre 5000 avro buradaki maaşların mesleklerine göre 400-500 avro olduğunu söyledim. Bende benim gibi gençler yurt dışına kaçmak istiyor falan dediğimde yok siz gençler bilmiyorsunuz yaşınız geldiğinde anlarsınız gibi vb. cümleler kuruyor bu arada annem Y kuşağı bunu belirtmeden geçmek istemiyorum yardımcı olabilirseniz şimdiden çok sevinirim. Nasıl desem bilemiyorum gelmiş bir de zenginin malı züğürdün çenesi yorar diyor. :D

AKP'li

Geri
Yukarı