Annemin ideolojisi nedir?

Kolay gelsin kardeşim. Hayat zor be. Almanya'da yaşamak sandığınız kadar kolay değil. PS5 mi alsam Xbox mı alsam? iPhone 14 mü alsam Pro Max mi alsam? BMW mi alsam Mercedes mi alsam? Yani işte insanın her şeyi alabilecek alım gücü olunca seçmek çok zor. Sandığınız kadar kolay değil.

Kolay gelsin kardeşim. Hayat zor be. Almanya'da yaşamak sandığınız kadar kolay değil. PS5 mi alsam Xbox mı alsam? iPhone 14 mü alsam Pro Max mi alsam? BMW mi alsam Mercedes mi alsam? Yani işte insanın her şeyi alabilecek alım gücü olunca seçmek çok zor. Sandığınız kadar kolay değil.

Gerçekten ya o yüzden Türkiye'de kalın değerini bilin vatanın.

Arkadaşlar üzülerek belirtmek isterim ki şu anki kritik gündemimiz olan deprem zamanında kız kardeşim evin içinde deprem çantası hazırlayalım lütfen dediğinde kendileri siz çok bilimsel yaklaşıyorsunuz. Tanrıya güvenin ve şükredin dedi. 😂 🤣 😂🤣

Ne diyelim tanrım lütfen deprem yaparsan bizide enkaz altında bırakıp sınav yaparsan beni yaşat falan mı?
Akpliler niye böyle. Ne olduda bu kadar cahillestiler.

Arkadaşlar, annemle konuştuğumda Almanya'daki gurbetçi yakınlarımızın bizim buradaki yaşantımıza özendiklerini ve aynı zamanda istediklerini ve oradaki teyzemin borçla mısır'a tatile gittiğini, son olarak da oradaki babamın gurbetçi dayısının babamın buradaki dayısından sağlık için para istediğini falan söyledi. Ben de anneme buradaki enflasyonun oradaki enflasyondan kat kat daha fazla olduğunu orada istediği arabaya binebileceğini (burada istediği arabaya binemiyor.) Ekstra olarak da afedersiniz burada köpek gibi yaşanıldığını ve buradaki asgari ücretlinin sabahtan akşama kadar 12 saat çalışıp 4 avro kazandığını, oradaki maaşların mesleğine göre 5000 avro buradaki maaşların mesleklerine göre 400-500 avro olduğunu söyledim. Bende benim gibi gençler yurt dışına kaçmak istiyor falan dediğimde yok siz gençler bilmiyorsunuz yaşınız geldiğinde anlarsınız gibi vb. cümleler kuruyor bu arada annem Y kuşağı bunu belirtmeden geçmek istemiyorum yardımcı olabilirseniz şimdiden çok sevinirim. Nasıl desem bilemiyorum gelmiş bir de zenginin malı züğürdün çenesi yorar diyor. :D
Dümdüz AKPli.

Geri
Yukarı