Annesiz Yavru Kediler Ne İle Beslenir?

Roux

Hectopat
En iyi cevaplar
3
Yer
İstanbul
Kedi balkona doğum yapmıştı. Bizi gördü. Sonra gelip bazılarını aldı. 3 tanesini bıraktı. 1 tanesi orada ölmüştü. 2 tanesi hayatta. Onlara kartondan yaptığımız evde bakıyoruz. 5LT lik şişelere kaynar su koyup karton evin içine bırakıyoruz. Küçük bir biberon aldık. Bebek biberonu. Onun içine marketten alınmış sütü koyuyoruz. Herkes o sütleri vermeyin diyor. Peki ben bu kedilere ne vereceğim? Not: Tuvaletini yaptırıyoruz.

lifo

Gigapat
Moderatör
Katkıda Bulunan
En iyi cevaplar
501
Annesi nereye gitti? Annesi götürmeyi unutmuş olabilir. Neden annesine yavruları geri götürmediniz?

Soruya gelirsek yoğurt verebilirsiniz.

Boris7503

Kilopat
En iyi cevaplar
3
Yer
republic of banana
Direkt olarak süt vermeyin. Laktozu sindiremezler. Vermek zorunda kalırsanız laktozsuz ve su ile seyrelterek verin.
Yeni doğmuş yavrular için mama alabilirsiniz.

SanayZockt

Kilopat
En iyi cevaplar
6
Ben anneleri hasta olan mahallemizin kedi yavrularına süt veriyordum. Köpeklere yaptığımız gibi %40 süt %60 su.

Synthinity

Kilopat
En iyi cevaplar
5
Yer
Antalya
Bizim yavruların hepsi öldü. Çünkü annesi emzirmedi malesef. Biz onları beslemeye çalıştık ama yinede en ihtiyaç duydukları şey anne sütü oluyor. Çok yaşayacaklarını düşünmüyorum eğer anneleri emzirmezse.

KS
Roux

Roux

Hectopat
En iyi cevaplar
3
Yer
İstanbul
Annesi nereye gitti? Annesi götürmeyi unutmuş olabilir. Neden annesine yavruları geri götürmediniz?

Soruya gelirsek yoğurt verebilirsiniz.
Geldi annesi yoksa neden vermiyeyim. Beklettik almadı. Sonra bugün tekrar geldi bende balkona tekrar koyup almasını bekledim bir süre gizlice izledim. Geri almadı.
Bizim yavruların hepsi öldü. Çünkü annesi emzirmedi malesef. Biz onları beslemeye çalıştık ama yinede en ihtiyaç duydukları şey anne sütü oluyor. Çok yaşayacaklarını düşünmüyorum eğer anneleri emzirmezse.
Dün öğlen eve almıştık. O günden beridir bende.

lifo

Gigapat
Moderatör
Katkıda Bulunan
En iyi cevaplar
501
Geldi annesi yoksa neden vermiyeyim. Beklettik almadı. Sonra bugün tekrar geldi bende balkona tekrar koyup almasını bekledim bir süre gizlice izledim. Geri almadı.
Bence takip edin yuvasını bulup, yuvasına koyun.

Burada 6 yavrulu bir kedi vardı. 4 tanesini taşıdı bir yere. Bir baktım iki tanesini bırakmış bir yere, unutmuş sanırım. Yuvasına götürdüm, bu olay 1-2 hafta önce oldu. Tekrar ziyaret ettim 6 yavru biraz büyümüştü :)

KS
Roux

Roux

Hectopat
En iyi cevaplar
3
Yer
İstanbul
Bence takip edin yuvasını bulup, yuvasına koyun.

Burada 6 yavrulu bir kedi vardı. 4 tanesini taşıdı bir yere. Bir baktım iki tanesini bırakmış bir yere, unutmuş sanırım. Yuvasına götürdüm, bu olay 1-2 hafta önce oldu. Tekrar ziyaret ettim 6 yavru biraz büyümüştü :)
Zaten kedi de sahiplenmek istiyordum. Allah'ın izni ile yaşatmaya çalışıyorum. Annesi de geri alacağını sanmıyorum koku sinme olayı yüzünden. Bu arada yoğurt demişsiniz bu yoğurtu nasıl vereceğim?

KRΑTOS

Picopat
En iyi cevaplar
0
Yer
SİVAS
Zaten kedi de sahiplenmek istiyordum Allah'ın izni ile yaşatmaya çalışıyorum. Annesi de geri alacağını sanmıyorum koku sinme olayı yüzünden. Bu arada yoğurt demişsiniz bu yoğurtu nasıl vereceğim?
İnşallah hevesinizi attıktan sonra sokağa bırakmazsınız evde bakıp sokağa bırakırsanız yemek bulamaz kısaca yaşayamaz :)

lifo

Gigapat
Moderatör
Katkıda Bulunan
En iyi cevaplar
501
Bu arada yoğurt demişsiniz bu yoğurtu nasıl vereceğim?
Buradaki yavrulara yoğurt veriyorum, dilleriyle yalaya yalaya bitiriyorlar, çok seviyorlar. Yavrular biraz büyük ise ekmeği küçük parçalara ayırıp, yoğurt ile karıştırıp verebilirsiniz. Gözleri açıldı mı?

Yukarı