Anonymous Yama, VirusTotal sonuçları

Selamlar, konuyu açan arkadaş Discord sunucumuza gelip konuyu sordu, biz de gerek mesaj olarak gerek sesli konuşmada durumu anlattık.
Konuda etiklendiğimiz için buradan da durumun ne olduğunu belirtelim. Yamalarımız, çeşitli şifrelemeler ile korunduğu ve Windows imzası olmayan yazılımlar olduğu için zaman zaman bazı antivirüs programları yamalarımızı virüs olarak algılayabiliyor.
Yamalarımızı binlerce kişi, pek çok büyük yayıncı kullanıyor. Yamalarımızda virüs bulunuyor olsaydı şimdiye kadar ortalıktan silinip giderdik zaten :)
Ek olarak şunu da belirtelim, içinde şüphe kalan kişiler noter onaylı isteklerini getirdikleri durumda kaynak kodlarımızı birlikte inceleyebiliriz. Açık çağrımız olsun bu da burada.

Son düzenleme:
Selamlar, konuyu açan arkadaş Discord sunucumuza gelip konuyu sordu, biz de gerek mesaj olarak gerek sesli konuşmada durumu anlattık.
Konuda etiklendiğimiz için buradan da durumun ne olduğunu belirtelim. Yamalarımız, çeşitli şifrelemeler ile korunduğu ve Windows imzası olmayan yazılımlar olduğu için zaman zaman bazı antivirüs programları yamalarımızı virüs olarak algılayabiliyor.
Yamalarımızı binlerce kişi, pek çok büyük yayıncı kullanıyor. Yamalarımızda virüs bulunuyor olsaydı şimdiye kadar ortalıktan silinip giderdik zaten :)
Ek olarak şunu da belirtelim, içinde şüphe kalan kişiler noter onaylı isteklerini getirdikleri durumda kaynak kodlarımızı birlikte inceleyebiliriz. Açık çağrımız olsun bu da burada.
Sonuçtaki tespitler genelde yapay zeka tespitiydi zaten. Yani genel bir tanım yoktu. Ama sonuçta gösterilen, sistemde yaptığı işlemler biraz şüpheli geldi.

Ben yamayı kullanmadığımdan bilmiyorum. Şüpheli gelen şeyi söyledim. Ama söylediğinize göre görüyoruz ki öyle bir şey yokmuş. Açıklama için teşekkürler. Yeni yamalarınızda başarılar dilerim.

Çeviri grubu yamaları ücretli sattığı için "tersine mühendislik-reverse engineering" kullanılarak ücretsiz kullanılmasını önlemek için yama uygulamalarına ve dosyalarına "Pack-Koruma" atıyorlar. Uygulamanın kodları şifrelendiği için Antivirüs programları da şifreyi çözemediği için virüs olarak veya şifrelenen tür ile adlandırıyor, örnek olarak olarak Virustotal testinde VMProtect (bkz: Google) olarak gözüküyor. Ücretli olarak çalıştıkları için uygulamalara virüs koyma olasılığı bana göre çok düşük, GlassWire veya HTTP Debugger programlarıyla, uygulamanın internet trafiğine bakabilirsiniz. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Geri
Yukarı