Antalya Muratpaşa'da köpekler zehirlendi

10 milyon hayvanın kısırlaştırılmasının maliyetini değil Türkiye; ABD, Çin bile karşılayamaz.

Sokak köpeği zaten eğitimsizler. Kim eğitecek hocam? Kendi beslediğiniz köpekle nasıl benzeşim kurabiliyorsunuz?
Hepsini bugün kısırlaştırmayacağız zaten. Belli bir kısmını üremesini engellesek bile kar.

Zehirlenmesini de savunuyorsanız yuh yani...
5 kere belediyeye 7 kere yurda şikayet edildi bu köpekler yine de geldi çocuğun bacağını ısırdı. Marketten bir şey aldığımda evime kadar takip ediyorlar, poşeti yırtmaya çalışıyorlar. Başka parlak fikrin varsa söyle onu yapalım? Oturduğun yerden öyle sallamakla insanların sorunları çözülmüyor. Adres vereyim gel evinde besle bu kadar seviyorsan. Sabaha canlı çıkar mısın bilmem.

5 kere belediyeye 7 kere yurda şikayet edildi bu köpekler yine de geldi çocuğun bacağını ısırdı. Marketten bir şey aldığımda evime kadar takip ediyorlar, poşeti yırtmaya çalışıyorlar. Başka parlak fikrin varsa söyle onu yapalım? Oturduğun yerden öyle sallamakla insanların sorunları çözülmüyor. Adres vereyim gel evinde besle bu kadar seviyorsan. Sabaha canlı çıkar mısın bilmem.
Suçlu insanları direkt öldürmediğimiz gibi köpeklere de aynısı yapılmamalıdır. Tek çözüm kısırlaştırma.

Benim eğitimden kastım insanların hayvanlara karşı tutumu. Sen bir köpeği her görmen de ona taş vs. atıp kovalarsan o köpek de doğal olarak saldırganlaşır. Bu sitelerde, okullarda vs. gezen sokak köpeklerine bakarsanız gayet mulis hayvanlar olduklarını görürsünüz çünkü oradaki insanlar köpeklere saldırmaktansa yemek falan verip seviyorlar. Bu arada ben de köpeklerin sokakta gezmesine karşıyım yani insan canı hayvan canından katça değerlidir.
Hocam size bu cidden mantıklı geliyor mu yapmayın Allah aşkına? Tüm suçlu hayvanların saldırısına yönelik eğitilmeyen insanlar mı yani? Siz 10 dklık videodan yola çıkıyorsunuz çok sevimliler sokak köpekleri diye ama eminim siz bile gece köpek saldırır korkusundan dışarı çıkamıyorsunuzdur.

Suçlu insanları direkt öldürmediğimiz gibi köpeklere de aynısı yapılmamalıdır. Tek çözüm kısırlaştırma.
Suçlu insanı öldürmüyoruz ama hapse atıyoruz. Köpekleri de barınaklara atın diyorum ben zaten. Belediyeye topla dedik, yurda alın dedik dinletemedik. Ben köpekler bizi si**yor demiyorum saldırıyor diyorum. Çoğu kısır zaten buradakilerin de ama gelip yine çocuğun bacağını kaptı işte. Her gün yurttaki artıklarla beslenen köpek. Kısır köpek. Saldırdı. Şimdi bu köpekler yaşlanıp ölene kadar rus ruleti mi oynayacağız?

Suçlu insanı öldürmüyoruz ama hapse atıyoruz. Köpekleri de barınaklara atın diyorum ben zaten. Belediyeye topla dedik, yurda alın dedik dinletemedik. Ben köpekler bizi si**yor demiyorum saldırıyor diyorum. Çoğu kısır zaten buradakilerin de ama gelip yine çocuğun bacağını kaptı işte. Her gün yurttaki artıklarla beslenen köpek. Kısır köpek. Saldırdı. Şimdi bu köpekler yaşlanıp ölene kadar rus ruleti mi oynayacağız?
10 milyon köpek için barınak demek ülkenin tüm kaynaklarının buraya aktarılması demek. Ve neredeyse bir il toprak demek. Matematik biliyorsunuzdur oturup hesaplamaya çalışın maliyetini barınaklar olursa.

10 milyon köpek için barınak demek ülkenin tüm kaynaklarının buraya aktarılması demek. Ve neredeyse bir il toprak demek. Matematik biliyorsunuzdur oturup hesaplamaya çalışın maliyetini barınaklar olursa.
Ben bilmem usta, ben çözüm istiyorum ve gereken yerlere defalarca sorunu bildirdim, çevremdekiler bildirdi. Benim bulduğum tek çözüm zehir çözümü, daha iyi çözümü olan varsa buyursun dinlerim ben. Çok sevdiğimden köpek öldürülsün demiyorum burada, insanlar acı çekiyorlar.

Barınağa gideceklerine ölsünler. Çözümün mantıklı değil. Antalya barınağını bir ziyaret et istersen. Benim çözümüm tüm sokak köpekleri kısırlaştırılsın. 5 seneye sorun çözülür. İstisna kalan köpekler içinse kırsalda çevrilen büyük bir arazi belirlensin, orada gönüllüler tarafından destekle beslensinler. Tabii ki onlarda kısırlaştırılsın. Bende Antalya'dayım ve 12'den sonra 15 köpek bildiğin kurt sürüsüne dönüşüyor, sokağa çıkılmıyor. Gündüz kuyruğunu kıstırıp yatan köpek gece canavar oluyor. Zehirleyenler bıkmış olmalı. Bu yaptıkları bence de canice ama esas kızdığım yer yetkisi olupta işlevsel, sorunu çözebilecek kararlar almayan merciler. Öfkeyi doğru yere kanalize etmek gerek.

Ben bilmem usta, ben çözüm istiyorum ve gereken yerlere defalarca sorunu bildirdim, çevremdekiler bildirdi. Benim bulduğum tek çözüm zehir çözümü, daha iyi çözümü olan varsa buyursun dinlerim ben. Çok sevdiğimden köpek öldürülsün demiyorum burada, insanlar acı çekiyorlar.
İtlaf harici çözüm yolları kalmadı maalesef. Yıllar önce çözülecekti bu, bu kadar çoğalmadan önce.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı