Bitlis'te başıboş köpekler tarafından ısırılan ve kuduz olan 12 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimse kusura bakmasın o kadar vergimizi çar çur ediyorlar. Birde milyonlarca köpeğe barınak için vergi mi vereceğiz? Zaten kol gibi vergi var. ÖTV KDV vesaire. Çok isteyen sokaktaki hastalıklı kuduzlu köpeği kendi evine alsın. Sokakta köpek çetesi istemiyorum. Nokta.
Yeni vergi vermeyeceğiz. Vereceksek yapılmasın zaten. Devlet o kadar vergiyi yemek yerine bunlara harcayacak. Ama şuanki iktidar için bunlar boş işler. Onlar için saray yapmak daha önemli.

Yeni vergi vermeyeceğiz. Vereceksek yapılmasın zaten. Devlet o kadar vergiyi yemek yerine bunlara harcayacak. Ama şuanki iktidar için bunlar boş işler. Onlar için saray yapmak daha önemli.
Kusura bakma ama fazla iyi niyetlisin. Bizimkiler kim gelirse gelsin istisnasız hem vergiyi yemeye devam eder hem de ekstra vergi ile istediği yere para bulur. Yine biz zarardayız.

Kusura bakma ama fazla iyi niyetlisin. Bizimkiler kim gelirse gelsin istisnasız hem vergiyi yemeye devam eder hem de ekstra vergi ile istediği yere para bulur. Yine biz zarardayız.
Halk böyle cahil olduğu sürece yerler. Yemelerini istemiyorsak halk bilinçlenecek. Bunun için de eğitim sistemimiz iyi olmalı ki oraya hiç girmeyeceğim.

@T_u_x eğitim sistemi belki kasıtlı olarak böyle, bunu da bilemeyiz :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@T_u_x eğitim sistemi belki kasıtlı olarak böyle, bunu da bilemeyiz :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Neden olmasın? Eğitim sistemi düşünmemizi engelliyor ve düşünen insan AKP'ye oy vermiyor.

Halk böyle cahil olduğu sürece yerler. Yemelerini istemiyorsak halk bilinçlenecek. Bunun için de eğitim sistemimiz iyi olmalı ki oraya hiç girmeyeceğim.
Ölme eşeğim ölme uzun iş o. Halk üst yapı yapana oy verir. Böyle alt yapılarla, sistemlerle uğraşana oy vermez.

Şu özellikle akıl almaz bir cümle değil mi? Ben mi yanlış düşünüyorum? Her ikisi de aynı can değil mi? Hangisi daha değerli kıyası nasıl yapılabilir ki?

Daha neler göreceğiz kim bilir :D Bu konuya bir şey savunmaya gelmedim ama hangi konuda senin mesajını görsem bir öncekinden daha fazla şaşırıyorum. Daha düne kadar hümanist takılmıyor muydun sen, ne ara bir köpeğin hayatının bir çocuğun hayatı ile eşit kıymete sahip olduğunu savunur oldun anlamıyorum ki? Bir gün hümanist takılıyorsun ertesi gün bu mesajı yazıyorsun. Atatürkçüymüş gibi davranırsın ama HDP denen parti ile ittifak yapan bir partiyi "tatlı" bulduğunu söylersin. Bence sen kendin de neyi desteklediğini bilmiyorsun.

Son düzenleme:
Hayvan öldürmek diye bir şey kaldı mı Allah aşkına? Sırf para harcanıyor motivasyonu ile hayvan mı katledelim? Bazı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi kuduz oranını sıfıra indiremez miyiz? Hayvan da candır ya, gözünüzü seveyim itlaf etmek nedir?
İndirebiliriz ama önce sizin gibi insanları eğitmemiz lazım. Köpekleri sevdiğini ve koruduğunu sanıp aslında hem onlara, hem de insanlara zarar veren kitle.
Şu özellikle akıl almaz bir cümle değil mi? Ben mi yanlış düşünüyorum? Her ikisi de aynı can değil mi? Hangisi daha değerli kıyası nasıl yapılabilir ki?
Elbette bir çocuğun hayatı daha önemli. İnsanları sevmeyen bir adam olarak bile bunları söyleyebiliyorum. Bunun nedeni de bir köpeğin sahip olduğu bilinç ile, bir insanın sahip olduğu bilinç farklıdır. Yani bir karıncayla bir köpek aynı sınıfa mı girer? Karınca öldürenleri de şikayet edelim ve onları da hapse atalım. Böyle bir mantık olamaz.
Bazı üyeciklerin devleti suçlamak yerine devlet dışındaki herkesi suçlaması inanılmaz. Köpek sorununun kaynagı sorumsuz devlettir, baskasi degil. Aklınız o kadar karışık ki kuduz köpek gibi oraya buraya saldiriyorsunuz.
Evet sorumlusu devlet. Ama hayır sizin gibi SJW'lerin anlayacağı şekilde değil. Hangi açıdan sorumlu biliyor musunuz? Tüm başı boş köpekleri toplatıp uyutmadığı için sorumlu.

İndirebiliriz ama önce sizin gibi insanları eğitmemiz lazım. Köpekleri sevdiğini ve koruduğunu sanıp aslında hem onlara, hem de insanlara zarar veren kitle.
Sadece saldırmak amaçlı mesaj yazıyorsun. Sokak hayvanları öldürülmemeli demişim, katılmadığın bir nokta var mı? Sanırım yok. Bırak da kendi eğitimim bana kalsın.
Elbette bir çocuğun hayatı daha önemli. İnsanları sevmeyen bir adam olarak bile bunları söyleyebiliyorum. Bunun nedeni de bir köpeğin sahip olduğu bilinç ile, bir insanın sahip olduğu bilinç farklıdır.
Dediğim gibi köpekleri öldürmek isteyen arkadaşlara, onların da kendileri gibi yaşayan varlıklar olduğunu hatırlatmak istedim. Sizler muhattap değildiniz o esnada. Kimse de "hayvanlar daha önemlidir" anlamı çıkarmadı.
Daha neler göreceğiz kim bilir :D Bu konuya bir şey savunmaya gelmedim ama hangi konuda senin mesajını görsem bir öncekinden daha fazla şaşırıyorum. Daha düne kadar hümanist takılmıyor muydun sen, ne ara bir köpeğin hayatının bir çocuğun hayatı ile eşit kıymete sahip olduğunu savunur oldun anlamıyorum ki? Bir gün hümanist takılıyorsun ertesi gün bu mesajı yazıyorsun. Atatürkçüymüş gibi davranırsın ama HDP denen parti ile ittifak yapan bir partiyi "tatlı" bulduğunu söylersin. Bence sen kendin de neyi desteklediğini bilmiyorsun.
  • Hayvanlar daha değerlidir demedim.
  • Atatürkçü düşünceleri sonuna kadar destekliyorum, sonuna kadar da Atatürkçüyüm. Bunu yargılayacak kişi de sen değilsin.
  • TİP'i destekliyorum, evet.
Konumuz siyaset de değil ayrıca. Beni bir ara etiketlersin bununla alakalı bir konuda, orada konuşuruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı