Başıboş köpekler çocuğun burnunu kopardı

İstersen Vegan ol fark etmez. Bir hayvan sana saldırdığında kendini korumak zorundasın. Sana bir ayı saldırırsa ben Vegan'ım hayvana zarar veremem diyecek halimiz yok. O hayvanı olabildiğince etkisiz hale getirmeye çalışırım. Alıntıdır : )
Hayvan severler ne tepki verir bilemem. Ne kadar bıçak taşısam da yine de tereddüt ederim herhalde saldırıda. Saldırsam mı kaçsam mı diye.

Pitbull cinsi 3 yaşında köpeğim var bebekliğinden beri mahallemdeki çocuklarla beraber büyüdü şu yaşına kadar bir agresiflik saldırma huyları olmadı aksine sevgi dolu oyun oynasın dursun çocuklar her gün kapıma gelir abi pars’ı çıkarır mısın oynayalım beni mutlu ediyor ülkemizde tehlikeli olarak damga yemiş bir köpek bile bu kadar sakin olabiliyorsa sevilebiliyorsa suçu insanlarda aramak lazım saldıran köpeğe neler yaptılar bilmiyoruz düzgün davranılmadığı kesin şimdi derler sokak köpeği bunlar evet dostum sokak köpeği ama küçüklükten beri ne görürlerse o şekilde büyüyorlar sevgiyle büyüdükleri zaman sıkıntı yok şiddet gördükleri zaman sıkıntı büyük durum ortada tüm suç insanlarda.

Pitbull cinsi 3 yaşında köpeğim var bebekliğinden beri mahallemdeki çocuklarla beraber büyüdü şu yaşına kadar bir agresiflik saldırma huyları olmadı aksine sevgi dolu oyun oynasın dursun çocuklar her gün kapıma gelir abi pars’ı çıkarır mısın oynayalım beni mutlu ediyor ülkemizde tehlikeli olarak damga yemiş bir köpek bile bu kadar sakin olabiliyorsa sevilebiliyorsa suçu insanlarda aramak lazım saldıran köpeğe neler yaptılar bilmiyoruz düzgün davranılmadığı kesin şimdi derler sokak köpeği bunlar evet dostum sokak köpeği ama küçüklükten beri ne görürlerse o şekilde büyüyorlar sevgiyle büyüdükleri zaman sıkıntı yok şiddet gördükleri zaman sıkıntı büyük durum ortada tüm suç insanlarda.

Her harfine katılıyorum.
Kim vericek yemeklerini? Türkiye'de kendi yemeklerini bile adam akıllı alamayanlar var.

Verebilecek durumda olan

Belki her mahallede bir hayvan barınağa olabilir ve o mahalledeki köpek sayısı kontrol edilebilir ancak insanlar evlerine köpek alıp sonra bıraktıklarında nasıl bir kontrol yapılabilir ki? Bu kolay bir şey değil. Her hayvanın ayrı kaydı tutulması gerekiyor. Daha düzgün hayvan hakları bile yok.

Yetiştirilmiş köpeklere canım feda, pitbull cinsi köpekler iyi yetiştirilir ise gayet güzel aile dostu olabiliyorlar. Ama başlık da belirtildiği "başıboş" köpekler bu sorunları yaratanlar.

Bu başıboş köpekler bir gün benim de bir yerlerimi ısıracak. Her bisikletle çarşıya indiğimde havlayarak peşimden koşturuyorlar, zor kurtarıyorum kendimi :(

Geri
Yukarı