Anti-Virüs programları güvenilir midir?

gucerege

Kilopat
Daha fazla  
Geçen gün oyun için Türkçe yama indirdim sonrasında ne olur ne olmaz diye VirusTotal sitesine yükledim 3 tane uyarı çıktı ama False-Positive olma ihtimali çok yüksekti. Bu yüzden bilgisayarı Defender, Kaspersky ve BitDefender ile tam tarama yaptım 0 tehdit çıktı ama bundan sonra önce Spotify hesabıma giriş yapıldığını öğrendim ve bugünde kullanmadığım yedek mailime giriş yapıldığını öğrendim bunun sebebi bu indirdiğim dosyadan kaynaklı olabilir mi? (Şifrelerim büyük/küçük harf, rakam ve noktalama işaretlerinden oluşuyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirdiğin dosyada gizli exe bağlantısı olabilir bu da bilgisayarına trojan bulaşmasına neden olur trojan nedeniylede mail, Spotify, Discord vb. pcnde şifresi ve maili bulunan açık olan hesaplarına erişim sağlanır aynısı bir arkadaşımda başına geldi ESET antivirüs kullandı birkaç defa detaylı arama ve Windows'un kendi güvenlik ayarlarını kullanarak trojeni buldu ve tamamen sildikten sonra bir sorunu kalmadı sadece alınan hesapları geri almakla uğraştı tekrar hesap çaldırmadı.

Evet indirdiğin dosyaların bilgisayarına gizlediği ve zamanla belki da günler sonra aktif olan ve bu sayede kendisini sana hissettirmeyen şeyler yapabilir bilgisayarına. Ben kendi kullandığım ve önerdğim kişilerin de çok memnun kaldığı, fiyatı da bence çok cazip olan Norton'un şu ürün paketini öneriyorum:

İndirdiğin dosyada gizli exe bağlantısı olabilir bu da bilgisayarına trojan bulaşmasına neden olur trojan nedeniylede mail, Spotify, Discord vb. pcnde şifresi ve maili bulunan açık olan hesaplarına erişim sağlanır aynısı bir arkadaşımda başına geldi ESET antivirüs kullandı birkaç defa detaylı arama ve Windows'un kendi güvenlik ayarlarını kullanarak trojeni buldu ve tamamen sildikten sonra bir sorunu kalmadı sadece alınan hesapları geri almakla uğraştı tekrar hesap çaldırmadı.
Kullandığım programla alakalı kimse internette kötü yorum yapmamış ona güvenerek indirdim. Makine Çevirinin yama yükleyicisinden indirmiştim

Evet indirdiğin dosyaların bilgisayarına gizlediği ve zamanla belki da günler sonra aktif olan ve bu sayede kendisini sana hissettirmeyen şeyler yapabilir bilgisayarına. Ben kendi kullandığım ve önerdğim kişilerin de çok memnun kaldığı, fiyatı da bence çok cazip olan Norton'un şu ürün paketini öneriyorum:

14 günlük deneme sürümüne bakacağım teşekkürler

Doğrudur onun hakkında diyebileceğim bir şey yok ama bahsettiğiniz durum hep bir indirmeden sonra yaşanıyor ve bunların çoğuda crackli indirme yaşadığınız durumla aynı çok büyük bir ihtimalle bundan kaynaklandığını düşünüyorum denemenizde fayda var aynı sorunu arkadaşım bahsettiğim şekilde çözdü.

Doğrudur onun hakkında diyebileceğim bir şey yok ama bahsettiğiniz durum hep bir indirmeden sonra yaşanıyor ve bunların çoğuda crackli indirme yaşadığınız durumla aynı çok büyük bir ihtimalle bundan kaynaklandığını düşünüyorum denemenizde fayda var aynı sorunu arkadaşım bahsettiğim şekilde çözdü.
ESET deneyeceğim teşekkür ederim o da bir şey bulmazsa bilgisayara format atmam çözüm olur mu ?

Bu programlarda bulmazsa yine de şu programlada arat dediğiniz av var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
ESET deneyeceğim teşekkür ederim o da bir şey bulmazsa bilgisayara format atmam çözüm olur mu?

Bu programlarda bulmazsa yine de şu programlada arat dediğiniz av var mı?

Format atmanızda çözüm olur fakat gerekeceğini düşünmüyorum ESET detaylı aramada buluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı