Antidepresan ve dikkat dağınıklığı ilaçları kullanmak zararlı mı?

244012

Hectopat
Makaleler
7
17 yaşındayım. 1.5 senedir Atominex ve Prozac adlı ilaçları kullanıyorum. Bazıları antidepresan kullanmak doğru değil diyor sizce doğru mu? Dikkat dağınıklığı için ilaç kullanmak da aynı şekilde doğru mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mayıs ayından beri dikkat eksikliği ilaçlarını kullanıyorum. Önce Straterra ile başladım. Uyarıcı etkisi olmayan bir ilaç. Etkisini kaybedince Concerta'ya geçtim. Şuan 56Mg'lık kullanıyorum. İlaçları kullanmaya başladığımdan beri çok bir şey kazandırmadı. Evet dikkat eksikliğim azaldı ama yok olmadı. Şahsen bu ilaçların tedavi değil de bağımlılık amaçlı olduğunu düşünüyorum çünkü ilaç etkisini kaybettikten sonra yine ona ihtiyaç duyuyorsun. Bende ciddi bir yan etki yapmadı. Sık rastlanan vücut sıcaklığında artış, boğaz kuruluğu, uykusuzluk sorunu yaşadım. Bir de Straterra kullanırken Selectra 25Mg antidepresan kullanıyordum. 1 Hafta kullandım ve ilacın beni mutlu edemeyeceğini depresyondan çıkmanın yine bana bağlı olduğunu fark ettim. Arkadaşlarımın da desteğiyle depresyondan çıktım. Eğer dikkat eksikliğin varsa bu ilacına devam et ama antidepresanı bırakmanı öneririm , ki antidepresansız yaşayabileceğinin bilincine vardığında bunu da yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı