Antivirüs Önerisi

Arkadaşlar merhaba. Kullanışlı, güvenlik ayarları değiştirilebilir (bazı dosyalara benim izin verebileceğim) antivirüs önerisi söyleyebilirseniz çok makbule geçer. Ücretli ücretsiz fark etmez.

Kaspersky. 8 yıl önce Teknosa'dan satın alıp kullanmıştım yanında Windows da veriyorlardı sanırım. Çok memnun kaldım ben sana da tavsiye ederim. İnternet sitesinden ücretsiz deneme sürümünü indirebilirsin istersen bakmak için beğenirsen sana uygun olan versiyonunu seçip satın alırsın daha sonra.

Önermiyorum.

Kendiniz antivirüs olabilirsiniz 👽
Ya hocam geçen gün bir PVP serverlı oyun indirdim Windows Defender sürekli o oyunun dosyalarında virüs bulundu falan diyor silip yeniden yüklemek zorunda kalıyorum dosyalara izin de veriyorum gene de siliyor lanet bir şey bu Windows defender vallaha ya ondan kurtulmak için her türlü antivirüse kabülüm.

Ya hocam geçen gün bir PVP serverlı oyun indirdim Windows Defender sürekli o oyunun dosyalarında virüs bulundu falan diyor silip yeniden yüklemek zorunda kalıyorum dosyalara izin de veriyorum gene de siliyor lanet bir şey bu Windows defender vallaha ya ondan kurtulmak için her türlü antivirüse kabülüm.
ESET Internet Security işinizi görecektir. Oldukça hafif bir AV'dir.

False-Positive oranı en az olan Anti-Virüs ESET şu an.

Yani mesela ben direkt windows defender dahil antivirüs kullanmıyorum.
Kullanacağım programı virüs totale taratıyorum referanslarına bakıyorum.

Antivirüs kullanmadan sorunumu çözüyorum yani.
Bulunduğum işler gereğiylede antivirüs zaman kaybı oluyor bana.

1 - Kaspersky | kişisel bilgisayar için en iyi seçimdir. Üst düzey korumaya sahiptir.
2 - Malwarebytes | Kaspersky'den sonra önerilebilecek en başarılı antivirüstür gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
3 - ESET | ESET saydıklarımdan sonra en iyi alternatiftir.

1 - Kaspersky | kişisel bilgisayar için en iyi seçimdir. Üst düzey korumaya sahiptir.
2 - Malwarebytes | Kaspersky'den sonra önerilebilecek en başarılı antivirüstür gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
3 - ESET | ESET saydıklarımdan sonra en iyi alternatiftir.
Malwarebytes aktif koruma açısından iyi bir çözüm değildir.

Malwarebytes yerine BitDefender çok daha iyi bir seçenek.

Ayrıca Kaspersky, çok iyi bir güvenlik yazılımı olsa bile klavye ve fareyi bozabiliyor. O yüzden ilk önerilmesi gereken ESET bence.

@Fıratt_To hocamın dediği gibi Kaspersky'ın genel sorunu olmaya başladı artık klavye, mouse ve ses sürücülerini engellemesi. Ses sürücüsünü engelleyince Kaspersky'ı kaldırıp sorunu çözebilirsin ama klavye ve mouse sürücülerini engellerse 1 kurtarma ihtimalin var ama o da sistem geri yükleme noktası olusturduysan eğer yoksa geri yükleme noktası tek çözüm format kalıyor.

Geri
Yukarı