Antivirüs programları bilgisayarı yavaşlatıyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aliunvx

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Dell G15 5515 Ryzen 5 5600H RTX 3050
Bu antivirüs programlarını kullanıyorum. Ama sanki bilgisayarı yavaşlatıyor gibi hissediyorum. Başka antivirüs programına geçmem önerir misiniz veya burada silmem gereken program var mı?

IMG_20190703_111746.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Abowww tam sistem sömüren uygulamalar hepsinin kaldır CCleaner önce sistemi temizle onuda kaldır driver yedek le 2/3 günde bir kurup yediden temizle Google Chrome kullanıyorsanız oyunlardan once sistem yöneticisinden kapat sistem Avast antivirüs kur sonra menü içinde performans bölümü var bir performans değerlendirme yap sonra en çok sistem yoran uygulama yi kaldır Avast da kaldır en az %20%30 performans artışı olur

SSD kullanmıyorum.
Öyleyse bilgisayarınızı her açtığınızda Kaspersky başlatılana kadar %100 disk kullanımı görmek istemiyorsanız Kaspersky yüklemeyiniz. Alttaki linkteki gibi Windows Defender ince ayarlarını yapıp Defender ile yolunuza devam etmenizi öneririm.

Ayda bir EEK, MBAM ile tararsınız, ransomware yiyecek kadar kötü bir bilgisayar kullanıcısı değilseniz hiç de sorun çıkmaz.

Ben burada antivirüs göremiyorum. Ama gereksiz birçok yazılım görüyorum. CCleaner dışındakileri silip Kaspersky Free kurabilirsiniz.

Asım abinin dediği gibi gereksiz yazılımları silebilirsin. Ben herhangi bir antivirüs programı kullanmıyorum. Windows defender işimi görüyor. Bir de orjinal lisanslı programlar ve oyunlar yüklüyorum. Tarayıcıdan korsan indirme yapmıyorum.

Comodo Firewall'a gereksiz diyenleri de gördü gözlerim.
CGN ağında internet kullanan ev kullanıcısı için ne faydası var? Mantıklı bir sebep ve açıklama yapabilirseniz, gerekli görelim, buyurun.
Kaspersky Free zaten bir ev kullanıcısı için fazlasıyla yeterli. Bu yüzden gereksiz.

Driver booster 6 hariç hepsini sil ve sadece Windows Defender kullan.
Neden forum IOBIT ürünlerine karşı bana açıklar mısınız?

Çünkü çok gereksiz. O program ile sürücü kurulur mu hiç ? Çoğu zaman sisteme yalnış ve eksik sürücü kuruyor sistemin dengesini bozuyor daha önce bir kaç sefer kullanmıştım şuan adını dahi yazmıyorum o derece.

Önerdiğiniz driver yükleme programı var mı?
Çünkü çok gereksiz. O program ile sürücü kurulur mu hiç ? Çoğu zaman sisteme yalnış ve eksik sürücü kuruyor sistemin dengesini bozuyor daha önce bir kaç sefer kullanmıştım şuan adını dahi yazmıyorum o derece.

Driver booster 6 hariç hepsini sil ve sadece Windows Defender kullan.
Neden forum IOBIT ürünlerine karşı bana açıklar mısınız?
Ben de daha yeni sildim. Bakım yaparken mavi ekrandan geçilmiyordu silince düzeldi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı