Antivirüs programları işe yarıyor mu?

Mustafaa1

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar antivirüs programları gerçekten işe yarıyor mu? Ben Kaspersky kullanıyorum işlemciyi çok kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet yarıyor. Mesela korsan oyun indirdiğinde sana temiz veya zararlı olup-olmadığını söylüyor.
Veya arkada çalışan bazı uygulamalar varsa onların virüslü olup olmadığını görebiliyorsun.
Ayrıca Kaspersky yerine ESET öneririm. Kaspersky kullanıcısıydım, ESET'i önerdiler ve memnunum. Ayrıca 30 gün deneme sürümü de var.

Yarıyor, kendin dikkat etsen de gözden kaçan birkaç şey olabiliyor. Mesela Google Görseller'den arama yaptığında bile uyarı verdiği oluyor, bunun gibi bir şeyden kullanıcı kendi dikkatiyle korunamaz. 2 yıl kadar oldu sanırım, halihazırda kampanyayı kullanıyordum ama artık kampanyadan faydalanılamıyor.
KEKW.png

Şu anda aktif bir şekilde Windows 10 kullanıyorsanız şayet Windows'un defenderı fazlasıyla iş görür düzeyde.

ESET ve Kaspersky ile yaptıkları anlaşmalarla birlikte onların sunucularında bulunan virüs veritabanı kaynaklarının hepsini kendi sunucularına çekip veritabanı güncellemesi yaptıktan sonra veritabanlarını sağlam bir hale getirdiler.

Aktif bir şekilde Windows 7 kullanıyorsanız şayet Windows Security Essentinal'da fazlasıyla iş görür düzeyde ama win 10 kadar kaliteli ve güncel değil.

Velhasıl kelam 8 senelik tecrübem bana bunları öğretti.

Tavsiyem: Windows 7 kullanmıyorsanız şayet virüs programına boşa para vermeye gerek yok.

Ben windows defender kullanıyorum yeterlidir. O da virüsleri tespit ediyor. Çok ciddi bir şey olursa format atarsınız. Fazladan antivirüs programına gerek yok, işlemci RAM harcamasın.

Şu anda aktif bir şekilde Windows 10 kullanıyorsanız şayet Windows'un defenderı fazlasıyla iş görür düzeyde.

ESET ve Kaspersky ile yaptıkları anlaşmalarla birlikte onların sunucularında bulunan virüs veritabanı kaynaklarının hepsini kendi sunucularına çekip veritabanı güncellemesi yaptıktan sonra veritabanlarını sağlam bir hale getirdiler.

Aktif bir şekilde Windows 7 kullanıyorsanız şayet Windows Security Essentinal'da fazlasıyla iş görür düzeyde ama win 10 kadar kaliteli ve güncel değil.

Velhasıl kelam 8 senelik tecrübem bana bunları öğretti.

Tavsiyem: Windows 7 kullanmıyorsanız şayet virüs programına boşa para vermeye gerek yok.
Windows 11 kullanıyorum

Geri
Yukarı