AntiVirüs Programlarına boşuna mı para veriyoruz?

AVG Free'yi daha önce kullanmamıştım birkaç gün önce yükledim, bilgisayara fazla yüklenmiyor gibi. Sizin düşünceleriniz nedir arkadaşlar? Ücretsiz antivirüs olarak önerir misiniz?

AVG Free'yi çok eski sürümlerde kullandım, sonra paranoyakça davranmaya fazla false positive vermeye başladı bıraktım. Modifiye edilmiş .exe dosyalarında bile sorun çıkartıyordu. Crack türüne giren ya da benzeyen şeyleri çoğu antivirüs dosyayı avlıyor ama AVG biraz abartıyordu bunu.

Kaspersky'ın sistemi yorması eskidendi. Gerçekten o versiyonları makine güçsüz ise anasını ağlatıyordu. 2009'dan sonra çok hafifledi, öneririm sağlam yazılımdır. Ruslar...

Arkadaşlar bence biraz düşünürsek Antivirus programları çeşit çeşit olabilir. Mesela yeni bi virüs çıkar, bu virüsü tanıması için ayrı bi güncelleme gerekir. Yani aslında hepsi aynı fakat en güncel olan daha fazla para olabilir diye düşünüyorum. Eğer yanlış biliyosam düzeltin.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı