AntiVirüs Programlarına boşuna mı para veriyoruz?

S

Soner Gül

Ziyaretçi
AVG Free'yi daha önce kullanmamıştım birkaç gün önce yükledim, bilgisayara fazla yüklenmiyor gibi. Sizin düşünceleriniz nedir arkadaşlar? Ücretsiz antivirüs olarak önerir misiniz?

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
AVG Free'yi çok eski sürümlerde kullandım, sonra paranoyakça davranmaya fazla false positive vermeye başladı bıraktım. Modifiye edilmiş .exe dosyalarında bile sorun çıkartıyordu. Crack türüne giren ya da benzeyen şeyleri çoğu antivirüs dosyayı avlıyor ama AVG biraz abartıyordu bunu.

Göksel

Hectopat
Kaspersky ben de kullanıyorum çok güzel ama biraz sistemi yoruyor gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
M

Mr_YAMYAM

Ziyaretçi
Kaspersky ben de kullanıyorum çok güzel ama biraz sistemi yoruyor gibi.
İlk kurulumdan sonra tüm veritabanını güncellersen, tüm tarama ayarlarını maksimum seviyeye getirip derinlemesine tarama yaparsan, kullanımda ise ayarları önerilen seviyeye (optimal) getirirsen, sistemi yormadan çalışacaktır.

Yer
İstanbul
Kaspersky'ın sistemi yorması eskidendi. Gerçekten o versiyonları makine güçsüz ise anasını ağlatıyordu. 2009'dan sonra çok hafifledi, öneririm sağlam yazılımdır. Ruslar...

aslanilker

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar bence biraz düşünürsek Antivirus programları çeşit çeşit olabilir. Mesela yeni bi virüs çıkar, bu virüsü tanıması için ayrı bi güncelleme gerekir. Yani aslında hepsi aynı fakat en güncel olan daha fazla para olabilir diye düşünüyorum. Eğer yanlış biliyosam düzeltin.

Yukarı