Antivirüs SSD'yi yıpratır mı?

raweon07

Hectopat
Arkadaşlar şu an Kaspersky'ın Free antivirüs programını kullanıyorum. Fakat fark ettim ki arkada SSD'ye fazla veri yazıyor. Aslında fazla değil ama Defender'a göre çok daha fazla. Bugün yaklaşık 5GB veri yazdı. Gün içinde SSD'ye en fazla veri yazan program konumunda. Windows Defender ise ortalama 300 MB yazıyor. Sizce antivirüse gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen ben antivirüs kullanmıyorum. Size VirusTotal adlı siteyi önerebilirim. İnternetten virüs taraması yaparak kaynaklarınızı kullanmamış olursunuz.

Bence saçma yerlerde gezinmedikten ve linklere tıklamadıktan sonra sorun oluşmaz, ama ne olur ne olmaz Kaspersky bulundurun.

Şahsen SSD'ye verdiği zarar(yıpratma diyelim zararı yok tabii de) bana verdiği koruma yanında 0 kalıyor. Çünkü yaptığım en tehlikeli şey crackli oyun program indirmek onu da genelde bilindik sitelerden yapıyorum ve ayda bir yapıyorum. Onun dışında tamamen tarayıcıda dizi video müzik tarzı şeylerle ilgileniyorum. Defender crackli şeylere karşı güvensiz kalıyorsa belki kullanmaya devam edebilirim Kaspersky'ı ama demin itibarıyla sildim zaten daha yeni indirmiştim.

Şahsen SSD'ye verdiği zarar(yıpratma diyelim zararı yok tabii de) bana verdiği koruma yanında 0 kalıyor. Çünkü yaptığım en tehlikeli şey crackli oyun program indirmek onu da genelde bilindik sitelerden yapıyorum ve ayda bir yapıyorum. Onun dışında tamamen tarayıcıda dizi video müzik tarzı şeylerle ilgileniyorum. Defender crackli şeylere karşı güvensiz kalıyorsa belki kullanmaya devam edebilirim Kaspersky'ı ama demin itibarıyla sildim zaten daha yeni indirmiştim.

SSD'in yeni ise kafana takmana gerek yok o kadar, ben 4 yıllık SSD'im de haftalık tarama yaptırıyorum ve şu ana kadar hala hızında yavaşlama olmadı

SSD'in yeni ise kafana takmana gerek yok o kadar, ben 4 yıllık SSD'im de haftalık tarama yaptırıyorum ve şu ana kadar hala hızında yavaşlama olmadı.

SSD evet yeni. Samsung PM9A1 ve 1 aylık. Ömür olarak çok etkisi olacağını düşünmedim fakat sağlığını olabildiğince yüksek tutmak istiyorum. Nedense diğer arkadaşlara göre benim bilgisayar fazla veri yazıyor şu an sildim Kaspersky'ı bir de böyle denemek lazım. Defender crack vb. durumlarda yeterli olur mu?
SSD'in yeni ise kafana takmana gerek yok o kadar, ben 4 yıllık SSD'im de haftalık tarama yaptırıyorum ve şu ana kadar hala hızında yavaşlama olmadı.

Sağlığı % kaç şu an ve kaç GB veri yazdınız?

SSD evet yeni. Samsung PM9A1 ve 1 aylık. Ömür olarak çok etkisi olacağını düşünmedim fakat sağlığını olabildiğince yüksek tutmak istiyorum. Nedense diğer arkadaşlara göre benim bilgisayar fazla veri yazıyor şu an sildim Kaspersky'ı bir de böyle denemek lazım. Defender crack vb. durumlarda yeterli olur mu?

Şahsen ben Defender'a pek güvenmedim ama etkili olmadığı anlamına gelmez bu

Şöyle bakınca biraz yamuldum açıkçası (%53'ü görünce) ama hızında sorun yok nedense

1652558704817.png

Yeni konular

Geri
Yukarı